تعیین تکلیف واحدهای صنعتی تحت تملک بانک‌ها/ توقف خاموشی بی‌برنامه برق صنایع

بیگ نیوز / گلستان سرپرست صنعت، معدن و تجارت گلستان از تعیین تکلیف واحدهای صنعتی در تملک بانک ها خبر داد و گفت: این واحدها به زودی پس از تعیین تکلیف به چرخه تولید باز می گردند.

درویشعلی حسن‌زاده امروز سه شنبه 8 تیر در نشست خبری که به مناسبت دهه تولید و تجارت در شهرک صنعتی بندرگز برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به اهمیت ویژه تولید و تجارت در اقتصاد کشور حوزه هر ساله اول تا 10 تیرماه به عنوان دهه تولید و تجارت بهترین راه برای قدردانی از ارزش بهترین ها است.

وی افزود: ۲۵ درصد تولید ناخالص داخلی کشور را بخش صنعت، معدن و تجارت تشکیل می دهد، همچنین ۴۵ درصد از مناطق کشور توسط این حوزه انجام می شود و با این دو شاخص این حوزه مهم در اقتصاد کشور است.

سرپرست صنعت، معدن و تجارت گلستان با اشاره به اینکه وزارت صمت در دوره جدید بیان علمی را انجام داده است، کرد: گرچه کاستی هایی در کشور آغاز می شود که وزارت صمت به دنبال رفع این مشکلات و مشکلات است، یکی از مشکلات فصل گرم. سالهای قطع برق است که به طور هماهنگی انجام می شود، بی نظمی های موجود در قطع برق یک صنعت در دولت مدیریت می شود و صنعت ما این رضایت خاطر بیشتر دارد.

حسن زاده با بیان اینکه در سال گذشته 1.6 میلیارد یورو صرفه جویی در خواستی از محل ساخت رخ داد و ممنوعیت خروج از کشور خارج شد، توضیح داد: اصلاح سازوکارهای تامین مواد اولیه و شفاف سازی سیستم از جمله سایر دغدغه های وزارتخانه. صمت است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر یک هزار و 100 واحد صنعتی در گلستان پروانه بهره برداری دارند، اضافه می شود: از این میزان 90 واحد صنعتی کوچک با 50 کار، همچنین یک هزار و 150 جواز تاسیس در سال های گذشته. در گلستان صادر شده که ۱۶۵ پروژه در حال ساخت، پیشرفت بیش از ۶۰ درصد دارد و امیدواریم تعداد زیادی از این واحدها تا پایان سال به بهره برداری برسد که با بهره برداری از آن برای چهار هزار نفر ایجاد شود.

سرپرست صنعت، معدن و تجارت گلستان با بیان اینکه در سه ماهه اول امسال قریب به 85 فقره جواز سودمند در گلستان صادر شده است، گفت: همچنین 25 فقره پروانه بهره برداری با بهره برداری از پروژه 464 نفر در سه ماهه نخست امسال صادر شده و به زودی آغاز خواهد شد. مثلاً در ماه سپتامبر دو هزار و یک میلیارد روپیه سرمایه در افغانستان.

حسن زاده از احیای بیش از ۳۳ واحد صنعتی راکد طی سال گذشته در گلستان خبر داد و یادآور شد: در سه ماه نخست امسال نیز ۹ واحد صنعتی با کار ۹۶ نفر دوباره فعال شدند.

وی از آزادسازی واحدهای صنعتی در تملک بانک ها خبر داد و کرد: درصدد با محوریت امور اقتصادی استانداری گلستان و دادستانی استان، واحدهای در تملک بانک ها تعیین تکلیف می شوند و به زودی به چرخه تولید برگردند.

سرپرست، صنعت و تجارت گلستان به آخرین وضعیت اعطای صنعت به واحدهای تولیدی اشاره کرد و افزود: در سه ماهه نخست امسال، صنعتی و خدماتی در جلسات برگزار شد و پس از تصویب به بانک ها ارجاع شد و بانک ها بررسی شدند. هیچ اشکالی ندارد و هیچ اشکالی ندارد و هیچ اشکالی ندارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا