تعهد اشتغال دستگاه‌های اجرایی لرستان ۶۵ درصد محقق شده است

بیگ نیوز/لرستان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: با توجه به تعهد و تحقق اشتغال دستگاه‌های اجرایی نظارت بر طرح‌های اشتغال و ثبت در سامانه رصد با جدیت پیگیری شود.

علی جهانی هفتم دی ماه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری لرستان با بیان اینکه پرداخت تسهیلات اشتغالزا اگر با نظارت کامل اجرا شود می‌تواند باعث تحقق اشتغال در استان شود، اظهار کرد: تعهد اشتغال دستگاه‌های اجرایی استان در سال جاری مشخص و  اشتغال ثبت شده در سامانه رصد باید بطور مستمر مورد نظارت و صحت سنجی دقیق قرار بگیرد و همچنین شفافیت آمارهای ارائه شده از سوی دستگاه‌ها و نهادهای پرداخت کننده ضروری است.

وی با بیان اینکه تاکنون از تعهد اشتغال دستگاه‌های اجرایی لرستان ۶۵ درصد محقق شده است، افزود: برخی از دستگاه‌های اجرایی در این مورد عملکرد خوبی داشته‌اند و بیشتر تعهد اشتغال خود را محقق کرده‌اند که می‌طلبد در این ماه‌های باقیماده بقیه دستگاه‌های اجرایی نیز نسبت به تحقق اشتغال تعهد شده خود اقدام کنند.

جهانی عنوان کرد: تسهیلات پرداخت شده از طریق دستگاه‌های اجرایی از اعتبارات مختلفی که به استان تخصیص یافته و در راستای ایجاد اشتغال است باید با نظارت کامل و ثبت در سامانه رصد و همچنین بر اساس افرادی که بیمه شده اند صورت گیرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با تأکید بر اینکه خروجی همه طرح‌ها، باید به اشتغال پایدار منجر شود، تصریح کرد: پرداخت تسهیلات به متقاضیان و بنگاه‌های اقتصادی با دو اولویت بهره‌برداری سریع و اشتغال بیشتر انجام می‌شود و برای تسریع در جذب اعتبارات، هماهنگی بین دستگاه‌ها و بانک‌های عامل و سایر نهادهای دیگیر در معرفی طرح‌های استان لازم و ضروری است.

انتهای پیام

بیگ نیوز

رسانه خبری بیگ نیوز لاقمند در زمینه اخبار فرهنگی،پزشکی و اجتماعی با بهرمندی از پایگاه های روز ایران و جهان می باشد.
دکمه بازگشت به بالا