فرهنگ و هنر

تعطیلی اماکن فرهنگی و گردشگری بریتانیا

در واکنش به بالا رفتن قیمت سوخت صورت گرفت؛

موزه‌ها، تئاتر و اماکن گردشگری و فرهنگی بریتانیا در واکنش به بالا رفتن قیمت سوخت و انرژی در این کشور تعطیل شد.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری آنا، سالن‌های تئاتر، موزه‌ها، اماکن باستانی و دیگر اماکن گردشگری و فرهنگی کارکنان خود را گردشی کرده‌اند، گرمای اماکن خود را کاهش داده‌ و در‌ها را به روی عموم بسته‌اند و خیلی زود کار خود را تعطیل می‌کنند.

بر اساس این گزارش، تحقیقات نشان می‌دهند که از هر ۱۰ مکان فرهنگی در بریتانیا، ۹ عدد از آینده خود می‌ترسند.

نتایج هشداردهنده نشان می‌دهند که ۸۴% از این مکان‌ها برای بقای خود مجبور به کاهش هزینه‌هایشان هستند. در این نظرسنجی که توسط سایت OnePoll انجام شده ۵۰۰ مدیر سازمان‌های میراث فرهنگی بریتانیا شامل مدیران موزه‌ها، گالری‌ها، سالن‌های تئاتر، هتل‌ها، قلعه‌ها و خانه‌های تاریخی شرکت کرده‌اند.

فیث کیچن مدیر این سایت گفته است: «از هر ده مدیر، نه نفر واقعاً نگران آینده سازمان‌هایشان هستند. بسیاری از سازمان‌های میراث فرهنگی، نه فقط یکی یا دو مورد-در معرض خطر تعطیل شدن در چند سال آینده قرار خواهند گرفت، اگر این وضعیت همین طور ادامه پیدا کند. این شرایط واقعاً بهت آور و ناراحت کننده است.»

تقریباً نیمی از افرادی که در این نظرسنجی شرکت کردند گفتند که باید تعداد کارکنان و تعداد ساعات باز بودن و فعالیت خود را تا جایی که می‌توانند کاهش دهند.

با بالا رفتن قیمت سوخت و انرژی، آن‌ها تعداد سالن‌هایی که باز و گرم بودند را تا ۴۲ درصد کاهش داده‌اند و دسترسی مردم را با کاهش ساعات فعالیت خود تا ۳۹% کاهش داده‌اند. آن‌ها همچنین در حال بازنگری در قرارداد‌های خود با پیمانکار‌ها هستند که بدون شک این تصمیمات روی کسب و کار این افراد نیز تاثیر منفی بر جای خواهند نهاد.

برخی اماکن گردشگری مانند قلعه ناتینگهام، که متولی‌اش در ماه نوامبر اعلام کرد که متاسفانه چاره‌ای به جز تعطیلی این مکان ندارد تعطیل شده‌اند. او دلیل این تعطیلی را پایین بودن تعداد بازدیدکننده‌ها در مقایسه با رقم سیصدهزار بازدیدکننده‌ای که برای این مکان پیش بینی شده بود اعلام کرد. این درحالی است که برای بازسازی این مکان بیش از ۳۳ میلیون پوند ظرف سه سال هزینه شده است.

کارشناس‌ها می‌گویند بدون شک این بازسازی درهر بازه زمانی دیگر می‌توانست سود زیادی را عاید متولیانش کند، اما در شرایط کنونی با توجه به بالا رفتن هزینه‌های زندگی، جامعه توان این را ندارد که هزینه‌هایش را صرف بازدید از اماکن گردشگری کند.

جون مورگان، مدیر صندوق حمایت از تئاتر‌های این کشور، گفت که بسیاری از تئاتر‌ها ذخایر خود را خرج کرده‌اند و هنوز نتوانسته‌اند به شرایط قبول از شروع کرونا در دنیا برسند؛ بنابراین ما مجبوریم که هزینه‌ها را کاهش دهیم و امروز همه ما با شرایط بسیار دشواری رو به رو هستیم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا