تصویب طرح پیشنهادی نظام‌نامه مدیریت دانشی دانشگاه آزاد با محور توسعه علوم انسانی اسلامی

این پست از سایت خبرگذاری بیگ نیوز برگرفته از سایت ” ana.press ” در مورد مقاله ” تصویب طرح پیشنهادی نظام‌نامه مدیریت دانشی دانشگاه آزاد با محور توسعه علوم انسانی اسلامی ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی مطرح کرد؛

فناوری |فناوری اطلاعات

محمدهادی همایون گفت: طرح پیشنهادی نظام‌نامه مدیریت دانشی دانشگاه آزاد اسلامی با محوریت توسعه علوم انسانی و اسلامی به تصویب رسیده و با اجرای طرح ایجاد دانشکد‌گان محقق خواهد شد.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، هجدهمین جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان با حضور حجت‌الاسلام مرتضی مطیعی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه سمنان، سید محمدرضا هاشمی استاندار سمنان، محمدهادی همایون معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی و سایر اعضا به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان برگزار شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان در این جلسه اشتغال به تحصیل دانشجویان غیرایرانی در واحد‌های دانشگاهی را از ظرفیت‌های استان سمنان معرفی کرد و گفت: باید در این زمینه کار دقیق و کارشناسی انجام شود.

مطیعی با اشاره به قانون جوانی جمعیت اظهار کرد: در راستای اهداف قانون جوانی جمعیت، ایجاد خوابگاه‌های ویژه دانشجویان متأهل از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ دانشگاه‌ها با اقدام در این زمینه در تحقق قانون جوانی جمعیت و تحکیم بنیان خانواده‌ها نقش مؤثری خواهند داشت. 

استاندار سمنان هم در این جلسه گفت: دانشگاه آزاد اسلامی مولود و تولد یافته انقلاب اسلامی است و تاکنون خدمات بسیار ارزنده‌ای را به جامعه ارائه کرده و در حال حاضر با رشد و توسعه در حوزه عمرانی و ایجاد فضا‌های آموزشی، حوزه آموزش و حوزه پژوهش به بلوغ رسیده و ماحصل این امکانات و تلاش‌های صورت گرفته دانش آموختگانی هستند که به بازار کار و جامعه وارد شده‌اند.

هاشمی تصریح کرد: مهارت آموزی دانشجویان در دوران تحصیل برطرف‌کننده یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های مسئولان که همان پرورش نیروی کار ماهر و متخصص برای صنعت است، خواهد بود.

وی بر لزوم ارتباط دو سویه و مطلوب دانشگاه، صنعت و جامعه تاکید کرد و خواستار توسعه و گسترش فعالیت دانشکده‌های مهارتی و رشته‌های مورد نیاز صنعت و جامعه شد.

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این جلسه اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی برای نخستین‌بار در نظام آموزش عالی کشور، انتخاب و فعالیت معاونت‌های خود را براساس حوزه‌های تخصصی سازمان دهی و ساماندهی کرده است و معاونت‌های علوم پزشکی، علوم انسانی، هنر، مهندسی و کشاورزی از یکدیگر تفکیک شده‌اند.

همایون خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت و اولویتی که رشته‌های علوم انسانی دارد، طرح پیشنهادی نظام نامه مدیریت دانشی دانشگاه آزاد اسلامی با محور توسعه علوم انسانی و اسلامی به تصویب رسیده و با اجرای طرح ایجاد دانشکد‌گان محقق خواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان همچنین در ادامه این جلسه با بیان اینکه تعداد دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ بالغ بر ۱۵هزار نفر است، ادامه داد: دانشجویان در مقاطع مختلف اعم از کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترای تخصصی و حرفه‌ای مشغول به تحصیل هستند.

مهدی منصوری، توضیحاتی در بخش ساختار و گرایش‌های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان ارائه کرد و افزود: در مجموع ۷۳۰ رشته تحصیلی در مقاطع مختلف در استان وجود دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان در ادامه به سیاست‌های دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه‌های مختلف اشاره کرد و افزود: درآمدزایی از محل اخذ طرح دانشگاهی و آزمایشگاهی استاندارد، افزایش فعالیت مراکز تحقیقاتی به کمک شیوه نامه فعالیت‌های اعضای هیئت علمی طرح الف و الزام اعضای هیئت علمی جهت درآمدزایی در حوزه پژوهش و فناوری اطلاعات از سیاست‌های دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه پژوهش است.

در جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان درباره بررسی و تصویب بودجه سال مالی ۱۴۰۳-۱۴۰۲، تعیین خزانه‌دار استان سمنان، بررسی پرونده‌های بورس اعضای هیئت علمی، تبدیل وضعیت سرپرستان واحد‌های دانشگاهی گرمسار و دامغان و شرایط و ظرفیت‌های دانشگاه درباره ایجاد منابع مالی و درآمد‌های پایدار بحث و تبادل‌نظر شد.

انتشارات فرهنگ و هنر

از ترکیب کلماتی منتقی و فرهنگ غنی، جادوی زبانی را بر شما تمرین می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا