تسلیم رونوشت استوارنامه سفیر ایران به وزیر خارجه تاجیکستان

این پست از سایت بیگ نیوز برگرفته از سایت ” farsnews.ir ” در مورد مقاله ” تسلیم رونوشت استوارنامه سفیر ایران به وزیر خارجه تاجیکستان ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری آنلاین بیگ نیوز، «علیرضا حقیقیان» سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در دوشنبه امروز (جمعه) ١٠ شهریورماه، رونوشت استوارنامه خود را طی مراسمی تسلیم «سراج‌الدین مهرالدین» وزیر امور خارجه تاجیکستان کرد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران همچنین با وزیر امور خارجه تاجیکستان ملاقات و گفت‌وگو کرد. در این ملاقات طرفین در مورد وضعیت کنونی، همکاری‌های سودمند دوجانبه و چشم‌انداز توسعه روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوری تاجیکستان بحث و تبادل نظر کردند. 

ایران |تاجیکستان

 

سراج‌الدین مهرالدین وزیر امور خارجه تاجیکستان آغاز ماموریت علیرضا حقیقیان سفیر جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفت و ابراز  اطمینان کرد وی به صورت  فعال در جهت  توسعه و تعمیق روابط دوجانبه اقدام خواهد کرد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اشتراکات و پیوند‌های تاریخی و فرهنگی فراوان و کیفیت مثبت حاکم بر روابط دو کشور، برگسترش بیش از پیش مناسبات همه جانبه دو کشور تأکید کرد.

حقیقیان اخیرا به جای محمدتقی صبوری عهده‌دار سفارت ایران در تاجیکستان شده است. وی پیش از این دستیار وزیر و مدیرکل اوراسیای وزارت امور خارجه بود.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

نشر بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای صنعتی و تجاری جهانی. با دانش در زمینه بازارهای جهانی و تجارت بین‌الملل، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای صنعتی، شرکت‌ها و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و بازاریابی، به شما دیدی جامع از تحولات صنعتی و تجاری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا