اقتصادی

ترکیب مهارت‌های مدیریتی با دانش ساخت‌وساز/ دانشجویان زیرساخت‌های ایمن و کم‌هزینه می‌سازند

محمدرضا قصری در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرری ، از تصویب رشته مهندسی و مدیریت ساخت در دانشگاه آزاد اسلامی برای نیمسال اول سال 1401 خبر داد و گفت: لیسانس مهندسی و مدیریت ساخت از گروه مهندسی عمران، مهارت های مدیریتی خود را با دانش خود در مورد روش های ساخت و ساز ترکیب می کنند تا زیرساخت های ایمن و مقرون به صرفه ایجاد کنند.

وی با تاکید بر اهمیت تصویب رشته های مهندسی و مدیریت ساخت در مقطع کارشناسی و با بیان اینکه صنعت ساختمان یکی از بزرگ ترین موتورهای محرک اقتصادی در ایران و جهان است، گفت: باید توجه ویژه ای به این صنعت با هدف بکارگیری شود. رویکردها و فناوری های نوین ساخت و ساز افزایش کیفیت پروژه ها و البته بهینه سازی هزینه ها از اولویت های اصلی کیشور است.

وی رویکرد کوتاه مهارت های نوین را که برای دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد شد، یادآور شد و تصریح کرد: این تغییر رویکرد و اجرای آن آغاز تحول بزرگی برای دانشگاه آزاد اسلامی بود و افق جدیدی برای امام ایجاد شد. مهارت ها و توانایی های لازم را برای انجام کار در رشته تحصیلی خود ایجاد کرده و پس از فارغ التحصیلی می توانند نقش موثری در بازار کار و کارآفرینی داشته باشند.

دانش آموزان مهارت های مدیریتی خود را توسعه می دهند

استادیار گروه آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه یادگار امام خمینی (ره) دانشگاه آزاد اسلامی گفت: گروه مهندسی عمران و نقشه برداری این دانشگاه در زمینه مهندسی و مدیریت سازه، روش های پیشرفته سازه، راهبردها و برنامه ریزی مدیریت پروژه، فنی، جنبه های مالی و حقوقی پروژه های ساختمانی را ارزیابی می کند و به دانشجویان اجازه می دهد تا مهارت های مدیریتی و اهداف حرفه ای و شغلی خود را توسعه و گسترش دهند. علاوه بر این، دانشجویان با طیف گسترده ای از سیستم های تحویل پروژه، مدیریت ریسک، مهندسی ارزش و روش های حل تعارض آشنا می شوند.

وی بیان کرد: علاوه بر آنچه ذکر شد، گروه عمران و نقشه برداری دانشگاه آزاد اسلامی یادگار امام (ره) شهرری در مقطع کارشناسی مهندسی و مدیریت ساخت، توجه ویژه ای به مسئله محور بودن در این حوزه داشت. پروژه های عمرانی و با توجه به رویکرد میان رشته ای این گرایش با هدف تربیت مدیران پروژه های عمرانی کارآمد در جوانان، توسعه مهارت های عملی و تجربی دانش آموزان را مد نظر قرار داده است.

قصری ادامه داد: در نتیجه فارغ التحصیلان این رشته از بلوغ لازم برای رفع مشکلات و معضلات پروژه های عمرانی برخوردارند و می توانند زمینه ساز توسعه همه جانبه و سریع کیشور باشند.

این مسئول تصریح کرد: فارغ التحصیلان رشته مهندسی عمران گرایش مهندسی و مدیریت سازه می توانند ناظر پروژه های مختلف ساختمانی از سازه های شهری گرفته تا تاسیسات دریایی و یا برنامه نویس انواع پروژه ها از عمران شهری و برون شهری تا حمل و نقل باشند. سیستم ها، درگیر شوند. بر این اساس آموزش در این راستا برای مهندسین سازه فعال و علاقمندان به فعالیت در این زمینه ارزشمند خواهد بود.

دستیار تدریس و تحصیلات تکمیلی، یک امام جماعت به یاد ماندنی با تنوع رشته های مختلف، اساتید مجرب با پیشرفت تحصیلی بالا، موقعیت جغرافیایی مناسب، دسترسی آسان از نقاط و ظرفیت های مختلف شهری، امکانات، تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی، سالن ها و مجموعه های ورزشی این دانشگاه و دانشکده های فنی و کارآفرین خاطرنشان کرد و خاطرنشان کرد: این دانشگاه با بیش از 100 هزار فارغ التحصیل نقش بسزایی در توسعه اهداف نظام تعلیم و تربیت جوانان داشته و بسیاری از این فارغ التحصیلان توسط نهادها و سازمان های مختلف جذب شده اند. .

انتهای پیام/4062/

دکمه بازگشت به بالا