تدوین دستورالعمل HSE برای راهپیمایی اربعین

این پست از سایت سایت اطلاع رسانی بیگ نیوز برگرفته از سایت ” www.isna.ir ” در مورد مقاله ” تدوین دستورالعمل HSE برای راهپیمایی اربعین ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

راهپیمایی اربعین |شهر تهران

سرپرست دبیرخانه HSE شهر تهران از تدوین و ابلاغ «دستورالعمل سلامت، ایمنی و محیط زیست برای پیاده‌روی اربعین حسینی (ع)» و «چک لیست تخصصی بازرسی HSE ازاماکن و فعالیت‌ها» به مناطق ۲۲ گانه شهر تهران خبرداد.

به گزارش بیگ نیوز، سید سجاد موسوی دراین باره گفت: با توجه به نزدیک شدن به اربعین سید و سالار شهیدان و پیاده‌روی عاشقان آن حضرت و محبان اهل بیت (ع) و به تبع آن مواجهه شهروندان و کارکنان شهرداری با مخاطرات احتمالی و عوامل بالقوه آسیب رسان، «دستورالعمل سلامت، ایمنی و محیط زیست  ویژه پیاده‌روی اربعین حسینی (ع)» و «چک لیست تخصصی بازرسی HSE  از اماکن و فعالیت ها» از سوی دبیرخانه HSE  شهر تهران که در سازمان پیشگیری و مدیریت بحران پایتخت مستقر است، تهیه، تدوین و به مناطق ۲۲ گانه شهر تهران ابلاغ شده است.

موسوی با تاکید بر ضرورت تامین سلامت و ایمنی زائران اربعین حسینی(ع) افزود: این دستورالعمل با هدف پیشگیری از حوادث جانی و مالی در قرارگاه‌های درون مرزی، مرزی و برون مرزی و لزوم نظارت میدانی مستمر و حصول اطمینان از رعایت الزامات سلامت، ایمنی و محیط زیست (HSE) در فازهای قبل، حین و بعد از مراسم از سوی مناطق و سازمان‌های تخصصی در راستای پیشگیری از حوادث و صیانت از منابع انسانی، سرمایه‌ای، محیط زیستی و اعتباری ابلاع شد.

سرپرست دبیرخانه سلامت، ایمنی و محیط زیست شهر تهران اظهارکرد:‌ بر این اساس ادارات سلامت، ایمنی و محیط زیست (HSE) مناطق ۲۲ گانه ضمن بازدید از مسیر پیاده روی و احصای مخاطرات و عدم انطباق‌ با استانداردهای HSE از جمله موارد ایمنی برق، ایمنی داربست، ایمنی حریق، نسبت به برگزاری جلسات هماهنگی و پیگیری رفع موارد شناسایی شده اقدامات لازم  را انجام خواهند داد.

به گفته موسوی همچنین تعدادی از مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران نیز نسبت به اعزام نمایندگان HSE برای قرارگاه های برون مرزی اقدام خواهند کرد.

انتهای پیام

گروه تحریریه مطالب حوادث

نویسنده حوادث با هنر روایتگری هستم. قصه‌گویی بازیگوشانه و قدرت تجسم آن را دارم تا خوانندگان را به دنیای جذاب رویدادها بکشانم.
دکمه بازگشت به بالا