تحولات افغانستان چه اثری روی نرخ ارز در ایران داشت؟

در تعطیلات ، نرخ دلار نیز در مقایسه با روزهای قبل از تعطیلات تغییر قابل توجهی کرد. اگرچه اجازه فروش ارز در بانک ها و صرافی های غیر بانکی داده شد ، اما این آمار که توسط واسطه ها در بازار ارز تغییر کرده بود به 27300 دلار رسید.

نرخ دلار از افغانستان به فردوسی!

نوع دلار قیمت (دلار)
دلار هرات 26،600
دلار سلیمان 27.320
دلار صبح 27،350

بسیاری از کانال های رسمی و غیر رسمی در شبکه های اجتماعی در این مورد بحث کرده و آنچه را که در افغانستان اتفاق می افتد ، یکی از اصلی ترین راه های انتقال ارز به ایران ، سرزنش می کنند.

دلار که بار دیگر در بحث های اقتصاددانان ، سیاستمداران و سرمایه گذاران در سرتاسر جهان مطرح شده است ، هم اکنون هم از نظر ارزش در جهان و هم از نظر قیمت در بازارهای مختلف روند صعودی را نشان می دهد.

از یک اقتصاددان پرسیدیم که چرا دلار در ایران و سراسر جهان در حال افزایش است.

اصغر سمیعی اقتصاددان با اشاره به تحولات اخیر در بازار ارز و نوسانات ارزش دلار گفت: سپس وی اعلام کرد که در صورت تمایل به برداشتن پول از حساب شخصی ، حسابهای ارزی باز می کند. برداشت 10000 دلار. بانک گفت که موجودی چندانی ندارد و معادل ریال ، از جمله قیمت های قبلی را پرداخت می کند و اعتماد مردم را از دست می دهند.

تاثیر اقتصاد ایالات متحده بر اقتصاد جهان

یکی از اعضای سابق انجمن مبادلات پولی می گوید: “ارزش پول آمریکا بسته به ارزش طلا در نوسان است.” ، زیرا مشکلات فعلی نه در ارزش دلار ، بلکه در کاهش ارزش پول ملی است.

تاثیر سپرده های بانکی مناسب

وی در مورد تاثیر پس انداز مردم بر بانک ها گفت: سپرده های بانکی رونق اقتصادی ایجاد می کند و تولید ناخالص داخلی و داخلی را افزایش می دهد ، به عبارت دیگر وقتی صحبت از اقتصاد مقاومتی می شود ، کاملاً منطقی است. ما می توانیم پولهای بی صاحب را به بانکها جذب کنیم و بانکها باید صادق ، وظیفه شناس و در خدمت اقتصاد باشند ، که متأسفانه در حال حاضر در بانکهای جمهوری اسلامی وجود ندارد و بانکها سعی می کنند در هر شرایطی از آن سوء استفاده کنند. استفاده از بازارها نقش مهمی ایفا می کند.

کاووسی گفت: “این حرکت ایالات متحده و تأثیر آن بر دلار بحثی طولانی مدت در ایالات متحده است که با نرخ های بهره برای ارزش گذاری پول ملی بازی می کند.”

وی با اشاره به نرخ تورم دو رقمی در ایران گفت: این مدل در ایران اعمال نمی شود.

تاثیر اقدامات اقتصادی آمریکا بر جهان و ایران

کاووسی ، کارشناس بانکداری ، در مورد تاثیر اقدامات آمریکا بر اقتصاد جهانی صحبت کرد و گفت: “این اقدامات مطمئناً در اقتصاد جهانی م effectiveثر است ، اما بیشتر این تأثیرات در ایالات متحده رخ می دهد و کم و بیش دیگران را تحت تأثیر قرار می دهد. دلار جهانی. “عوامل زیادی بر اقتصاد ما تأثیر می گذارد ، مانند شورای امنیت سازمان ملل و مذاکرات وین ، اما آنها می توانند ارزش دلار را تا حدی افزایش دهند.

تفاوت قیمت ارز رایگان با سیستم نیما هر هفته در حال افزایش است. بر اساس آمارهای اقتصادی ، در 23 آگوست تفاوت دلار سنا با نیما به 11.8 درصد رسید.

آمارها نشان می دهد که در 23 آگوست 1400 ارزش دلار سنا 4.4 درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافته و همین رقم از پایان سال 1999 حدود 6 درصد افزایش یافته است. ارزش دلار سنا در 13 آگوست 1400 نسبت به روز مشابه سال قبل 36 درصد افزایش یافت که نشان دهنده تمایل فزاینده ارز سنا برای مقاومت در برابر حفظ تصنعی نرخ ارز در سیستم است. شکاف بین دو قیمت را بیشتر می کند.

دلار

..

بیگ نیوز

رسانه خبری بیگ نیوز لاقمند در زمینه اخبار فرهنگی،پزشکی و اجتماعی با بهرمندی از پایگاه های روز ایران و جهان می باشد.
دکمه بازگشت به بالا