اقتصادی

تجلیل از خانواده شهدا توسط دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی اسلامشهر

به گزارش گروه استان های خبرگزاری آنا از اسلامشهر ، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اسلامشهر ، اعضای هیئت مدیره و جمعی از مسئولان بسیج و کارکنان دانشگاه در امامزاده عقیل (ع) شرکت کردند. سپس دادگاه اسلامشهر گرد و غبار سیب و کسانی که عطر قبور شهدای این شهر را قطع کردند با خانواده شهیدان محمد حسین زارع مک آباد و گربان حاجی صادگلو دیدار کردند و از آنها تجلیل کردند.

در این مراسم که به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس برگزار شد ، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی اسلامشهر گفت: آنها با گرامیداشت یاد و خاطره قهرمانان عرصه ایثار و شهامت ، یاد و خاطره شهدا را گرامی داشتند. خانواده ها وظیفه همه هستند و گفتند: آنها فرزندان خود را برای دفاع از میهن اسلامی به جبهه ها فرستادند و گفتند که علاوه بر دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی ، امنیت و آرامش برای همه ملت ایران ضروری و اجباری است.

گرده افشانی قبور شهدا و تجلیل از خانواده شهدا توسط دانشمندان دانشگاه آزاد اسلامی اسلامشهر

حامد زارعی تصریح کرد: ما امنیت موجود در کشور را مدیون خون شهدا ، شجاعت و ایثار جانبازان و رزمندگان هستیم. منظور شهدا از ایثار و فداکاری با جانفشانی برای حقیقت بود و امروز وظیفه ماست که این ارزشها را زنده نگه داریم.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر نیز با تفسیر آیه 111 سوره توبه مبارکه ، فداکاری شهدا را یک قرارداد با خدا دانست.

حجت الاسلام محمد جعفر محمد با اشاره به وعده الهی مبنی بر اینکه بهشت ​​شهدا است ، این مکان را بالاترین ارزشی دانست که خداوند متعال به شهدا داده است.

غبارروبی قبور شهدا و بزرگداشت خانواده شهدا توسط دانشمندان دانشگاه آزاد اسلامی اسلامشهر

وی با قدردانی از مادران این دو شهید بزرگوار ، عموم مردم به ویژه علما را به ادامه راه شهادت و گرامیداشت پاسداری و صیانت از انقلاب اسلامی و رشادت های رزمندگان ، جانبازان و هشت شهید گرانقدر دعوت کرد. وی سال های دفاع مقدس را وظیفه شرعی و ملی هر ایرانی دانست.

به گزارش آنا ، پس از پاکسازی مزار شهدا از خاک و عطر ، این مراسم با قرائت فاتحه و احترام به مقام شامخ شهدا ادامه یافت و با مداحی اهل بیت علیهم السلام به پایان رسید. اهدای تندیس شهدا به خانواده های آنها

انتهای پیام / 4103 /

دکمه بازگشت به بالا