اقتصادی

تاکید بر بانکداری بدون ربا در طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که در طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران بانکداری بدون ربا و افزایش قدرت نظارت بر شبکه بانکی مدنظر است.

محمدرضا میرتاج‌الدینی در گفت‌وگو با بیگ نیوز با اشاره به طرح اصلاح نظام بانکداری جمهوری اسلامی ایران گفت: یکی از اهداف راهبردی و اصلی مجلس یازدهم اصلاح نظام بانکی است و در همین راستا مجلس به اصلاح روندها، سیاست‌ها و برنامه‌های بانک مرکزی پرداخت.

وی ادامه داد: علاوه بر این طرحی برای اصلاح شبکه بانکی در کمیته‌ای در حال بررسی است که بعد از اتمام طرح اصلاح نظام بانکداری در مجلس مورد رسیدگی قرار می‌گیرد؛‌ اگر این طرح مربوط به نظام بانکداری اصلاح شود، بعد از ۴۰ سال شرایط جدیدی فراهم شده که به نفع مردم خواهد بود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه طرح اصلاح نظام بانکی در چارچوب سیاست‌های کلی و اقتصاد مقاومتی دیده شده است،‌ گفت: در این طرح بر بانکداری اسلامی تاکید شده که مسئولیت آن به بانک مرکزی داده شده است. همچنین مواردی برای ارتقای اقتدار بانک مرکزی و قدرت نظارت بر شبکه بانکی مدنظر است علاوه بر این جلوگیری از صوری سازی و بانکداری بدون ربا مورد تاکید قرار دارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا