تاثیر «همستر کامبت» بر وقوع تصادفات رانندگی/ پلیس راهور هشدار داد

این پست از سایت سایت اطلاع رسانی بیگ نیوز برگرفته از سایت ” aftabnews.ir ” در مورد مقاله ” تاثیر «همستر کامبت» بر وقوع تصادفات رانندگی/ پلیس راهور هشدار داد ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

پلیس |پلیس راه

آفتاب نیوز :

سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور درباره آمار علت تصادفات در پایتخت گفت: درسال گذشته 36 درصد از تصادفات پایتخت و امسال نیز 38 درصد از تصادفات به علت عدم توجه به جلوی رانندگان اتفاق افتاد که این مسئله بیشتر به خاطر استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی است.

وی با اشاره به فراگیری بازی همستر کامبت نیز افزود: متاسفانه اخیرا با فراگیر شدن این بازی یا به عبارت بهتر ربات تلگرامی، شاهد هستیم که افراد در حالات مختلف حتی در رانندگی نیز مشغول بازی همستر هستند و به جایی اینکه توجه و تمرکز خود را به خودرو و خیابان بدهند، در حال اندازه گیری تعداد سکه های خود هستند که این مسئله می تواند باعث وقوع تصادفات جرحی و حتی فوتی زیادی شود. 

 رئیس پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد : بازی همستر جدا از اینکه تمرکز و توجه راننده را تحت شعاع قرار می دهد ، به دلیل استفاده مستمر از حرکات دست و چشم طبیعتا مانع از این می شود که راننده نیز به شکل تمام و کمال در خدمت رانندگی باشد.

موسوی پور گفت: متاسفانه حتی شاهد هستیم که موتورسواران نیز در حال انجام این بازی هستند و این مسئله برای راکبان موتورسیکلت ها بسیار خطرناک تر است زیرا با کوچکترین بی احتیاطی موتورسیکلت به زمین برخورد می کند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ از رانندگان خواست که در حین رانندگی تمام حواس خود را به جلو بدهند و از تلفن همراه خود برای هر هدفی استفاده نکنند.

وی افزود: لازم است عابران پیاده هم هنگام عبور از عرض خیابان و … از توجه به این بازی پرهیز کرده و با حواس جمع وارد خیابان شوند.

دکمه بازگشت به بالا