بورس فردا چه روندی را پیش خواهد گرفت؟

شاخص کل بورس در هفته ای که گذشت 1.3 درصد کاهش یافت و به سطح یک میلیون و 513 هزار و 717 واحد رسید. شاخص کل تراز نیز با 0.19 درصد کاهش به ارتفاع 421 هزار و 481 واحد رسید و شاخص کل ارز نیز با 1.25 درصد کاهش به ارتفاع 20 هزار و 411 واحدی رسید.

در 5 روز پایانی هفته بحث کاهش قیمت دلار و اخبار مخالف توافق در بورس روند بازار را تحت تاثیر قرار داد که باعث شد شاهد خروج میانگین روزانه پول واقعی به مبلغ 376 میلیارد باشیم. تومان. به طور کلی در هفته گذشته حدود یک هزار و 882 میلیارد تومان توسط افراد حقیقی از بازار سرمایه خارج شد.

در هفته گذشته شاخص صنعت حمل و نقل ۱۱.۵۵ درصد، خرده فروشی ۱۱.۵۴ درصد و صنعت خودرو ۵.۸۵ درصد افزایش یافت. عامل تأثیرگذار بر این صنایع مربوط به قراردادی بود که می توانست مستقیماً صنعت حمل و نقل را تحت تأثیر قرار دهد. از سوی دیگر بیشترین افت را در صنعت اطلاعات و ارتباطات با 8.02 درصد و صنعت سیمان با 6.23 درصد شاهد بودیم.

آیا بورس رو به کاهش است؟

ایمان رئیسی کارشناس بازار سرمایه درباره تحلیل شرایط بازار می گوید: بورس در هفته آینده روند متعادلی خواهد داشت. همچنین معاملات تحت تاثیر مذاکرات بازار سرمایه برای گروه های حقیقی انجام خواهد شد. اخبار خوش برجام نتوانست رشد گروه های واقعی را به همراه داشته باشد و شکست مذاکرات نیز نتوانست به کاهش شدید این گروه ها منجر شود.

وی توضیح می دهد: نشانه هایی از رکود در بازار سرمایه مشاهده می شود. قیمت سهام بسیار کاهش یافته است و نمی تواند بیش از ارزش ذاتی خود سقوط کند، از طرفی دیگر نمی تواند رشد کند و وضعیت بورس در هاله ای از ابهام قرار دارد.

223227

دکمه بازگشت به بالا