بهره برداری از ۱۵۰۰ هکتار فضای سبز تهران در اسفند ۱۴۰۱

زاکانی مطرح کرد؛

شهردار تهران از بهره برداری ۱۵۰۰ هکتار فضای سبز پیرامونی شهر تهران در اسفندماه سال جاری خبر داد.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، علیرضا زاکانی در چهاردهمین شنبه امید و افتخار در آیین بهره برداری از تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید باقری با خیابان فرجام در منطقه ۴ گفت: امیدواریم تا پایان سال ۱۰۰ طرح و پروژه در شهر تهران به بهره برداری برسد که امروز ۱۰ پروژه از این تعداد پروژه‌ها در منطقه چهار به بهره برداری رسید.

وی با اشاره به این‌که جهت احداث تقاطع غیرهمسطح شهید باقری اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان هزینه شده است، اضافه کرد: برای کل پروژه‌ها در منطقه چهار نیز بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

شهردار تهران با اشاره به پیشرفت ۴۰ درصدی تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید باقری با خیابان فرجام در مدیریت شهری جدید اظهار کرد: با آغاز مدیریت شهری در دوره فعلی پروژه تکمیل و در نهایت امروز به افتتاح رسید و در اختیار شهروندان شرق تهران قرار گرفت.

زاکانی با اشاره به این‌که قطعا افتتاح این پروژه‌ها گره‌ها و بار ترافیکی در شرق تهران را کاهش خواهد داد، ادامه داد: علاوه بر این تعدادی از پروژه‌های کلان مقیاس و کوچک مقیاس در پهنه‌های مختلف شهر در دستور کار قرار دارد. به عنوان مثال از پروژه کلان‌مقیاس در شرق تهران می‌توان به آزادراه شهید شوشتری اشاره کرد که این پروژه بزرگراه رستگاری را به شهید یاسینی متصل خواهد کرد که فاز نخست این پروژه در شش ماه اول سال آینده به افتتاح خواهد رسید و فاز دوم طی بازه زمانی دو سال و نیم به بهره برداری خواهد رسید.

شهردار تهران با اشاره به این‌که با افتتاح این پروژه پنج درصد بار ترافیکی شرق تهران و ۱.۵ درصد بار ترافیکی کل تهران کاهش پیدا می‌کند، اضافه کرد: در غرب تهران نیز پروژه شهید بروجردی و ادامه یادگار امام در دستور کار است که تمام این پروژه‌ها می‌تواند شرایط خوبی را در رفت و آمد ایجاد کند.

شهرداری تهران فراتر از وظایفش برای آلودگی هوا اقدامات انجام داده

وی به موضوع آلودگی هوا اشاره کرد و گفت: ۲۲ دستگاه مسئولیت در این حوزه دارند و اگر شهرداری تهران مسئولیت مستقیمی را در این حوزه ندارد، اما به فراتر از وظایف خود اقداماتی را انجام داده است.

شهردار تهران با اشاره به تقویت و توسعه حمل و نقل عمومی و توسعه فضای سبز در تهران افزود: شهرداری در این حوزه مسئولیت دارد و گام‌هایی نیز برداشته شده است، به طوری که اقداماتی را در توسعه حمل و نقل عمومی انجام داده‌ایم علاوه بر این‌که در توسعه فضای سبز پیرامونی شهر تهران اقداماتی صورت گرفته به شکلی که در سال گذشته ۱۲۵۰ هکتار فضای سبز پیرامونی به بهره برداری رسیده و در ۱۵ اسفندماه امسال نیز ۱۵۰۰ هکتار فضای سبز پیرامونی شهر تهران به بهره برداری خواهد رسید.

زاکانی تاکید کرد: تمام این اقدامات مقدمه‌ای برای کاهش آلودگی هوای تهران است که به صورت جدی پیگیری می‌شود البته سایر موضوعات در شهر تهران نیز که موجب آلودگی می‌شوند باید مورد توجه قرار گیرند که از جمله آن‌ها آلایندگی مجموعه‌های ثابت و متحرک است که سایر دستگاه‌ها نیز باید آن‌ها را دنبال کنند.

در بخش دیگری از این مراسم مهدی چمران ریاست شورای شهر تهران نیز گفت: قطعا رفع نواقص پروژه‌های غیرهمسطح می‌تواند باعث کاهش بار ترافیکی در تهران شود و افتتاح پروژه امروز نیز در همین حوزه موثر خواهد بود.

وی تاکید کرد: علی‌رغم افتتاح پروژه تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید باقری با خیابان فرجام شاهد چند دور برگردان در بزرگراه شهید باقری هستیم. قطعا شهرداری تهران برای این دور برگردان‌ها نیز برنامه ریزی کرده است و باید کار در تمام تقاطع‌های غیرهمسطح با کیفیت انجام شود.

واگذاری سهام شهر آفتاب و شهروند با هدف توسعه انجام خواهد شد

به گزارش بیگ نیوز، علیرضا زاکانی همچنین در جمع خبرنگاران در تشریح روند واگذاری سهام چهار برند شهرداری شامل شهروند، موسسه همشهری، شهرآفتاب و رفاه گفت: از گذشته واگذاری سهام برند‌های مذکور مطرح بوده و این یکی از تکالیف شهرداری است که بخشی از این سهام واگذر شود.

وی افزود: در راستای توسعه کارکرد‌ها و قابلیت‌های خدمت گذاری این واگذاری در دستور کار قرار گرفته است و شهر آفتاب به عنوان یک نقطه کلیدی به منظور انتقال نمایشگاه و بازکردن گره‌های ترافیک در اولویت است.

زاکانی با اشاره به لزوم ارتقای شهر آفتاب تاکید کرد: باید با این ارتقاء بتوانیم نمایشگاه‌های وسیع و بین المللی را در شهر آفتاب برگزار کنیم.

شهردار تهران با بیان اینکه مشکلات سال گذشته را پشت سر گذاشتیم و اکنون مسیر هموار شده است گفت: با ارتقای سرمایه از طریق مشارکت بانک شهر توانستیم سطح مشارکت‌ها را افزایش و خدمات را بالا ببریم.

وی با بیان اینکه با وزارت صنعت و بانک شهر درحال مذاکره هستیم تاکید کرد: مقصود از این اتفاق کاهش بدهی نیست، اما اساس این است که ظرفیت‌ها را به یک نهاد مالی قوی تبدیل کرده و توسعه بدهیم.

شهردار تهران افزود: واگذاری شهروند به هیچ عنوان با هدف کمبود بدهی صورت نمی‌گیرد و قرار است نیمی از این مبلغ در راستای توسعه شهروند در نقاط محلی که بتوان بار معیشتی را کاهش داد، مورد استفاده قرار گیرد البته مدیریت همچنان با شهرداری تهران است.

انتهای پیام/

بیگ نیوز

رسانه خبری بیگ نیوز لاقمند در زمینه اخبار فرهنگی،پزشکی و اجتماعی با بهرمندی از پایگاه های روز ایران و جهان می باشد.
دکمه بازگشت به بالا