بهره برداری از دو طرح محیط‌زیستی در شهرستان خواف

این پست از سایت سایت اطلاع رسانی بیگ نیوز برگرفته از سایت ” www.iribnews.ir ” در مورد مقاله ” بهره برداری از دو طرح محیط‌زیستی در شهرستان خواف ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

دو طرح محیط‌زیستی در شهرستان خواف با حضور مدیرکل حفاظت محیط‌زيست خراسان رضوی، فرماندار و اعضای شورای اداری شهرستان خواف به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکز خراسان رضوی مدیر‌کل حفاظت محیط‌زیستی استان در آغاز بهره‌برداری از ایستگاه پایش هوای شهر سنگان گفت: افتتاحآیین آغاز بهره برداری از دو طرح محیط‌زیست در شهرستان خواف این ایستگاه از دو منظر دارای اهمیت است، اول این که این ایستگاه اولین ایستگاه پایش کیفیت هوا در سطح شهرستان‌های استان است که بصورت رسمی افتتاح می‌شود.

مهدی اله پور افزود:این دستگاه ساخت مجموعه‌های دانش‌بنیان داخلی و فرزندان این کشور است و توانسته استانداردهای ملی و زیست محیطی را کسب کند.

اله‌پور اعتبار هزینه‌شده برای این ایستگاه را ۷۰۰ میلیون تومان و بسیار کمتر از دستگاه‌های مشابه خارجی دانست و گفت: در شهرهای نیشابور و سرخس این دستگاه‌ها نصب و راه‌اندازی شده است.

وی افزود: دومین طرحی که در این مراسم بهره برداری آن معرفی شد طرح کنترل روانابهای منطقه حفاظت‌شده سیرخون بود.

مدیر‌کل حفاظت محیط‌زیست گفت: هر دو طرح در حوزه پایش و پیشگیری از پدیده گرد و غبار است که از اعتبارات ملی سفر ریاست جمهوری و اعتبارات کنترل گرد و غبار هزینه شده است.

اله پور افزود:در این طرح روانابهای ۱۸۷ هکتار عرصه های منطقه حفاظت شده سیرخون با احداث بیش از شش هزار هلال آبگیر کنترل و زمینه استقرار پوشش گیاهی و کنترل گرد و غبار در این محدوده فراهم می شود.

شهرستان خواف از شهرستان‌های درگیر مسئله گرد و غبار استان خراسان رضوی است که دو کانون طبیعی و یک کانون انسان ساز ایجاد گرد و غبار فعال در آن شناسایی شده است.

دکمه بازگشت به بالا