برگزاری ۱۲ رویداد در نمایشگاه بین‌المللی جاذبه‌های تحصیل در ایران

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، محمدجواد سلمانپور گفت: در این نمایشگاه دانشگاه‌ها به عرضه توانمندی‌‎های بین‌المللی خود در حوزه جذب دانشجویان بین‌المللی می‌پردازند و موسسات جذب دانشجویان بین‌المللی و مراکز آزفا (مرکز آموزش زبان فارسی) فعالیت‌های خود در حوزه آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان به نمایش می‌گذارند.

رئیس ستاد نمایشگاه بین‌المللی جاذبه‌های تحصیل در ایران و مشاوره بین‌الملل معاون وزیر و سازمان امور دانشجویان گفت: جشنواره فرهنگ ملل، جشنواره غذای ملل، جشنواره هنری سرای دانش، نشست استادان کرسی‌های زبان فارسی از جمله رویدادهای این نمایشگاه است.

وی این را هم گفت که دانشجویان بین‌المللی دانشگاه‌ها با برپایی جشنواره فرهنگ ملل از فرهنگ، تمدن، هویت ملی و اجتماعی همچنین پیشرفت‌های علمی، اقتصادی و فرهنگی کشور خود رونمایی خواهند کرد.

مشاوره بین‌الملل سازمان امور دانشجویان اضافه کرد: رویدادهایی که در این نمایشگاه رخ می‌دهد برای اقشار مختلفی که با حوزه گسترش زبان فارسی و بین‌المللی‌سازی و جذب دانشجویان بین‌المللی مرتبط هستند، جذاب خواهد بود در حقیقت فرصتی برای تمام کنشگران عرصه بین‌المللی سازی ایجاد شده است تا به تعامل با یکدیگر بپردازند.

منبع: ana.ir

دکمه بازگشت به بالا