برگزاری بیش از ٣٠ ویژه‌برنامه به‌مناسبت هفته گردشگری در کردستان

این پست از سایت بیگ نیوز برگرفته از سایت ” www.khabaronline.ir ” در مورد مقاله ” برگزاری بیش از ٣٠ ویژه‌برنامه به‌مناسبت هفته گردشگری در کردستان ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

گردشگری

به‌گزارش خبرگزاری بیگ نیوز از سنندج، منصور مهرزاد مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان روز یک‌شنبه ٢ مهرماه ١٤٠٢ دراین‌باره گفت: ویژه‌ برنامه‌های گرامیداشت روز جهانی و هفته گردشگری از ۵ آنلاین آغاز و تا ۱۲ مهرماه سال‌جاری در استان ادامه خواهد داشت.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان اظهار کرد: برگزاری جشنواره موسیقی اقوام ایرانی در سطح ملی با مشاکت استانداری کردستان، شهرداری سنندج، صداوسیمای کردستان و سایر ادارات مربوطه از جمله برنامه‌های هفته گردشگری در کردستان است.

او اظهار کرد: برگزاری جشنواره هزار دف، جشنواره استانی سفره غذای کُردی و جشنواره استانی گردو از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده در این هفته است.

مهرزاد افزود: هم‌زمان با گرامیداشت این هفته نمایشگاه‌های متعددی از جمله نمایشگاه منطقه‌ای صنایع‌دستی و موسیقی اقوام، نمایشگاه خودروهای کلاسیک، نمایشگاه خودروهای آفرودی و نمایشگاه گلیم و فرش دستباف در سطح استان برپا خواهد شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان عنوان کرد: تقدیر از فعالان گردشگری کردستان، برگزاری کارگاه‌های آموزشی صنعت گردشگری و سرمایه‌گذاری سبز در استان، به صدا درآمدن زنگ گردشگری در مدارس مراکز شهرستان‌ها و پاکسازی تفریحگاه‌های منتخب از دیگر برنامه‌هایی است که به‌مناسبت روز جهانی و هفته گردشگری در کردستان برگزار می‌شود.

او با اشاره به رونمایی از وب‌سایت دو زبانه روستای جهانی گردشگری پالنگان در استان بیان کرد: همچنین در این هفته پروژه‌های گردشگری از جمله کمپ زیارتی پیر رستم سروآباد و فاز دوم اقامتگاه بوم‌گردی ژاورود افتتاح می‌شود.

مهرزاد یادآور شد: امیدواریم با برگزاری این برنامه‌ها و همچنین حضور فعالان و اشخاص صاحب‌نظر در این حوزه، زمینه‌های توسعه و رونق گردشگری در استان بیش از پیش فراهم شود.

دکمه بازگشت به بالا