برنامه افتتاح ۱۰ هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده

این پست از سایت خبرگذاری بیگ نیوز برگرفته از سایت ” www.isna.ir ” در مورد مقاله ” برنامه افتتاح ۱۰ هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

دولت سیزدهم |شهر تهران

در حال حاضر ۱۴۶ هزار واحد در بافت‌های فرسوده به مرحله‌ی ساخت رسیده و در هفته دولت ۱۰ هزار واحدِ نوسازی شده به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش بیگ نیوز، در هفته دولت۱۰ هزار واحد نوسازی‌شده در بافت‌های فرسوده به بهره‌برداری می‌رسد. هم‌زمان با افتتاح‌ واحدهای مسکونی بخشی از خدمات زیربنایی و روبنایی نیز افتتاح خواهد شد.

این خبر را محمد آیینی ـ مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران اعلام کرده و گفته است: روند نوسازی و مقاوم‌سازی در دو سال گذشته و طی دولت سیزدهم شتاب مناسبی پیدا کرده و رکوردهای سال‌های گذشته شکسته شده است. هم‌اکنون نوسازی واحدهای مسکونی در بافت‌های فرسوده از مرز ۱۴۶ هزار واحد عبورد کرده که امیدواریم به زودی این رقم به ۲۰۰ هزار واحد ارتقا یابد.

بنابراین گزارش، آبان ماه سال گذشته وزارت راه و شهرسازی به منظور تسریع در فرآیند نوسازی و بهسازی واحدهای فرسوده، بسته تشویقی ۱۹ بندی را ابلاغ کرد. پنج امتیاز مهم در بسته تشویقی وجود دارد که باعث ثبت  رکوردهایی در نوسازی مسکن شد. تسهیل در تامین پارکینگ، تسهیل شرایط توده و نما، اعطای یک یا دو طبقه تشویقی و ایجاد کاربری انتفاعی در طبقه همکف به منظور حمایت از کسب و کارهای خانگی با تامین شرایطی از جمله این مشوق‌ها است.

آمار و ارقام نشان می‌دهد در سال ۱۴۰۰ صدور پروانه در بافت‌های فرسوده از مرز ۶۱ هزار فقره عبور کرد. سال ۱۴۰۱ این عدد به ۶۴ هزار و ۴۸۵ واحد رسید. امسال نیز تاکنون حدود ۲۰ هزار  واحد پروانه ساختمانی در بافت‌های فرسوده کل کشور صادره شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۱ درصد رشد نشان می‌دهد. در شهر تهران این رقم افزایش ۲۰۰ درصد یافته است.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و دانش فنی وسیع هستم که با استفاده از الگوریتم‌های هوشمند و رویکردهای تحلیلی، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با قدرت تفکر و تحلیل بالا ارائه دهم. هدفم این است که شما را در درک بهتر مسائل اقتصادی یاری دهم و به شما اطمینان دهم که از بهترین منابع و تحلیل‌ها استفاده می‌کنید.
دکمه بازگشت به بالا