برنامه‌ای برای گرفتن میزبانی فینال لیگ قهرمانان از روسیه نداریم

به گزارش شفاف و به نقل از ستاره، با توجه به شرایط بسیار متشنج سیاسی روسیه و اوکراین، درخواست هایی برای انتقال فینال لیگ قهرمانان اروپا از سن پترزبورگ وجود دارد. یوفا اعلام کرد در حال حاضر هیچ برنامه ای برای جابجایی فینال وجود ندارد، اما وضعیت از نزدیک تحت نظر است.

تام توگوندات، کارشناس سیاست خارجی بریتانیا، یوفا را به شدت مورد انتقاد قرار داده است. این سیاستمدار محافظه کار روز سه شنبه در توییتر نوشت: «این یک تصمیم شرم آور است. یوفا نباید پوششی برای دیکتاتوری وحشیانه روسیه باشد.

یوفا اعلام کرده است که در ارتباط نزدیک با فدراسیون فوتبال روسیه و باشگاه زنیت در ارتباط با بازی های اروپایی مقابل زنیت سن پترزبورگ قهرمان روسیه است. در حال حاضر برنامه ریزی شده است که همه بازی ها طبق برنامه انجام شود. زنیت روز پنجشنبه در بازی برگشت لیگ اروپا به مصاف بتیس خواهد رفت.

فینال لیگ قهرمانان اروپا قرار است در سن پترزبورگ روسیه برگزار شود. با وجود اعتراضات بین المللی، کرملین عصر دوشنبه جمهوری های خودخوانده دونتسک و لوهانسک در شرق اوکراین را به رسمیت شناخت و نیروهای روسی را به این منطقه اعزام کرد. انگلیس، اتحادیه اروپا و ایالات متحده بلافاصله تحریم هایی را علیه روسیه اعلام کردند.

دکمه بازگشت به بالا