بررسی نحوه استفاده ایران از خط اعتباری ۵ میلیارد دلاری روسیه

در دیدار احسان خاندوزی با وزیر اقتصاد روسیه طرفین ضمن بررسی وضعیت پروژه های مشترک از جمله استفاده از اعتباری 5 میلیارد دلاری روسیه، بر توسعه مناسبات اقتصادی در آینده چین.

به گزارش بیگ نیوز از وزارت اقتصاد، در این ملاقات که در محل وزارت امور اقتصادی و دارایی روسیه برگزار شد، توافقات اقتصادی پیشین دو وزارتخانه در خصوص نحوه استفاده از خط اعتباری 5 میلیارد دلاری روسیه بررسی قرار گرفت.

بر اساس گزارش یاد شده، خاندوزی در این دیدار بر لزوم سرعت بخشیدن به اجرای پروژه نیروگاه و خط آهن اینچه برون – گرمسار و همچنین 3 پروژه ای که پیش از این، مکاتبات آن از طرف وزیر اقتصاد ایران انجام شد، کمتر کرد.

مدرن سازی نیروگاه رامین اهواز، افزایش نیروگاه سد گتوند و همچنین بخشی از هزینه های فازهای 2 و 3 نیروگاه بوشهر از دیگر محورهایی بود که مورد بررسی و بررسی دو طرف قرار گرفت.
همچنین با توجه به عامل هماهنگی صورت گرفته بین مدیران راه آهن دو کشور، وزیر اقتصاد ایران برای پیشنهاد اضافه کردن پروژه به خط آهن رشت _ آستارا که می تواند نقش راهبردی ویژه در تکمیل کریدور جنوب به شمال داشته باشد و همچنین خرید 200 لوکوموتیو کرد.

وزیر اقتصاد روسیه هم در این دیدار ضمن استقبال از توسعه روابط اقتصادی طرفین و همچنین پیشنهادهای وزیر اقتصاد کشور را در تسریع مذاکرات فنی حول هر یک از قراردادها تاکید کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا