برای مردمی کردن اقتصاد، بخش تعاون از بخش خصوصی ارجح تر است

بیگ نیوز/مرکزی مجازی گفت: بری ردومی کردن ایکستونی بی تندید، بکشید کاوتوبانی از خشفیس ارجح تر است.

در دوازدهم شهریور 1401، دکتر فرزاد مخلص الائمه در هفتمین جشنواره تعاونی های برتر و چهاردهمین مراسم تجلیل از کارآفرینان برتر استان مرکزی، به توصیه های عالی مقام رهبری در خصوص برخورد با این افراد اشاره کرد. مشکلات کشور با تحقق اقتصاد مقاومتی اقتصاد مقاومتی است.

وی افزود: در حوزه اقتصاد دانش بنیان اتفاقات مثبتی رخ داده است، هرچند سهم استان مرکزی از تعداد شرکت های دانش بنیان خوب نیست، اما در مجموع کیشور حرکت خوبی در این راستا داشته است. اقتصاد دانش بنیان

امام صادق(ع) تصریح کرد: شکی نیست که برای مردمی شدن اقتصاد، همکاری سخاوتمندانه مهمتر از همکاری انحصاری است و در ثبات اقتصاد کشور نقش مؤثری دارد.

وی با بیان اینکه تعاونی بخش هنوز نتوانسته اکثریت مردم و عموم جامعه را در اقتصاد کشور دخیل کند، گفت: هر زمان که در کیشور ناکارآمدی دیده می شود مقصر واقعی ساختار، ساختار تعاونی بخش است. همچنین وضعیت و … را نشان می دهد.ما شاهد تشکیل، انحلال و ادغام مجموعه های تعاونی کارگری و رفاهی بوده ایم و در مجموع تعاونی تعاونی در وزارت کار فراوان نیست.

این پرچمدار مرکزی با تاکید بر اینکه همکاری های منطقه ای باید به عنوان عامل پویای اقتصاد ملی در کشور تلقی شود، گفت: هیچ ساختاری در کشور وجود ندارد که از همکاری های منطقه ای و استقرار نظام حمایتی در حوزه تعاون حمایت کند. امیدواریم با اصلاح ساختار، با رشد و شکوفایی در این زمینه همکاری کنیم و این همکاری تحول آفرین عملیاتی شود.

وی تصریح کرد: استان مرکزی آمادگی دارد بسیاری از فعالیت ها را به تعاونی بخش واگذار کند و باید زمینه این همکاری از سوی تعاونی ها و کل استان فراهم شود.

13 شرکت تعاونی در استان مرکزی افتتاح شد

به گزارش بیگ نیوز، مدیر کار، تعاون و رفاه جمعی استان مرکزی با اشاره به اینکه هفته تعاون ارزش های تعاون، وحدت و مسئولیت جمعی را احیا می کند، اظهار داشت: تعداد شرکت های تعاونی ثبت شده در بیش از 124 تعاونی در استان فعالیت داشتند که نسبت به سال گذشته 65 درصد افزایش داشته است.

جمشید امید افزود: تعداد کارآفرینانی که در نرم افزار کارآفرینان برتر ثبت نام کردند با 40 درصد رشد نسبت به سال گذشته به 102 نفر رسید.

وی با بیان اینکه 13 شرکت تعاونی و 5 کارآفرین موفق به کسب عنوان برترین های استان شدند و پس از بررسی و ارزیابی مستحق این جایزه شدند، در واقع 351 فرصت شغلی را ابداع کردند.

مدیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان مرکزی با اشاره به اینکه استان مرکزی دارای 8 هزار و 562 تعاونی است، گفت: از این تعداد 661 تعاونی منحل، 2 هزار و 361 تعاونی فعال، 2 هزار و 416 تعاونی غیرفعال و 424 تعاونی غیرفعال بوده است. هزار و 253 عضو که 22 هزار و 426 فرصت شغلی ایجاد کرده اند.

در این مراسم عبدالله کاظمی نماینده تعاونی های استان و خلیلی رئیس انجمن صنفی استان به ارائه مسائل و مشکلات تعاونی های استان پرداختند و در پایان از تعاونی ها و کارآفرینان برتر استان تجلیل شد.

پیام نهایی

دکمه بازگشت به بالا