برای اعزام 700 تا 800 نفر به هانگژو 1000 تا 1500 میلیارد بودجه می‌خواهیم

مناف هاشمی:  برای اعزام 700 تا 800 نفر به هانگژو 1000 تا 1500 میلیارد بودجه می‌خواهیم

دبیرکل کمیته ملی المپیک درباره آخرین وضعیت کاروان ایران در بازی های آسیایی هانگژو توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش خبرگزاری بیگ نیوز؛ دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت: ما برای رقابت در سطح آسیایی و جهانی حداقل بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ میلیارد تومان بودجه نیاز داریم. 

مناف هاشمی دبیرکل کمیته ملی المپیک در جمع اعضای مجمع انتخابات فدراسیون شمشیربازی، اظهار داشت: از کسانی که در طول سال‌های گذشته در این فدراسیون تلاش کردند از جمله آقای باقرزاده قدردانی می‌کنم. به علیرضا پورسلمان هم تبریک می‌گویم‌. کمتر این تعداد رای را برای انتخاب رییس فدراسیون شاهد بودیم.

وی در ادامه افزود: با توجه به توقعی که از این رشته پرمدال است، همه گونه حمایتی را خواهیم داشت. پورسلمان در جلسات فدراسیون‌های کاندیدای اعزام به بازی‌های آسیایی چند قول دادند و ما توقع 3 مدال در انفرادی و تیمی از این رشته داریم که مقدمه ای برای المپیک پاریس است.

دبیر کل کمیته ملی المپیک یادآوری کرد: شاید شمشیربازی در بحث امکانات و تجهیزات در سطح رقبا نباشد اما وزارت و کمیته و از آن مهم‌تر بخش خصوصی از این رشته حمایت می‌کنند. در المپیک ریو شاهد تلاش فخری و عابدینی بودم و به مدال نزدیک بودیم. این نشان می‌دهد می‌توانیم برای بازی‌های آسیایی و المپیک روی این رشته امیدوار باشیم. ما توقع مدال طلا و نقره در المپیک نداریم ولی توقع داریم که در این رشته بدرخشیم و خود را نشان دهیم‌.

در ادامه مناف هاشمی در حاشیه مجمع انتخاباتی فدراسیون شمشیربازی که امروز (چهارشنبه) برگزار شد، اظهار داشت: همه چیز طبق قانون انجام شد و جا دارد از دوستان در وزارت ورزش تشکر کنم. انتخابات با تک نامزد بود و کسب 50 رای، رای بالایی بود. همچنین به پورسلمان و هیئت رئیسه فدراسیون تبریک می‌گویم. چنین آرایی توقع ما را از شمشیربازی در بازی‌های آسیایی و المپیک بیشتر می‌کند. ان‌شاءالله چنین همدلی و هماهنگی در خروجی‌های کاروان‌های ایران خودش را نشان بدهد، چون خوشحالی نهایی برای ملت ایران است و این اتفاق باید از اینجا بیرون بیاید. در واقع ورزشکاران باید از طریق وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک و بخش خصوصی حمایت شوند. این فدراسیون جای کار زیادی دارد، به نظر می‌رسد که باید خیلی اقدامات زیرساخت و زیربنایی در حوزه اماکن و سالن‌ها و بخش خصوصی اتفاق بیفتد، باشگاه‌ها باید فعال‌تر شوند و ان‌شاءالله خروجی بهتری داشته باشیم.

هاشمی درباره کمک کمیته المپیک به شمشیربازی گفت:  در جلسات مربوط به بازی‌های آسیایی که با فدراسیون داشتیم، سرپرست فدراسیون که حالا رئیس شده، قول 3 مدال را به ما داد. مرکز نظارت در حال بررسی دقیق‌تر این مسئله است. اگر چنین چیزی باشد، ما و وزارت همه تلاش‌مان را می‌کنیم تا رنگ مدال‌ها بهتر و به طلا نزدیک‌تر باشد و مردم خوشحال شوند.

دبیرکل کمیته ملی المپیک درباره برنامه شمشیربازی برای بازی‌های آسیایی عنوان کرد:همه فدراسیون‌های مربوطه برنامه‌های خود را اعلام کردند. دوشنبه آینده رشته‌ها و فدراسیون‌هایی را که باید اعزام شوند، انتخاب می‌کنیم، چون ثبت‌نام را شروع کرده‌ایم. خروجی این جلسه را نیز هفته بعد از آن در ستاد عالی بازی‌های آسیایی که با حضور سجادی و خسروی‌وفا برگزار می‌شود، نهایی می‌کنیم. ضمناً جلسات مقدماتی و کارشناسی با حضور فرهادیان و پولادگر و مشاوران وزیر و مدیران و کارشناسان کمیته برگزار کردیم و در حال تجزیه و تحلیل نتایج آن هستیم. به هر حال برای دوشنبه هفته آینده رشته‌ها و تیم‌ها و افراد همه فدراسیون‌هایی که باید اعزام شوند را نهایی می‌کنیم و این در جلسه ستاد عالی مطرح می‌شود.

وی درباره برآورد حدودی کمیته المپیک از اعضای کاروان ایران گفت: جزئیات را اجازه بدهید تا در جلسه دوشنبه و ستاد نهایی شود و بعد اعلام کنیم، ولی پیش‌بینی ما این است که بین 700 تا 800 نفر در کاروان خواهیم داشت. کاروان بزرگی است و این طبیعی است. با توجه به اینکه جایگاه ششم را داریم، شرایط سختی نسبت به رقبا داریم و باید تلاش زیادی به لحاظ مالی و بودجه‌ای و امکانات و تجهیزات و سایر اقدامات داشته باشیم که این مسئله در دستور کارمان است. از لحاظ بودجه و هزینه‌ای یک منابعی را سازمان برنامه و بودجه در نظر گرفته، ولی کافی نیست. ما برای رقابت در سطح آسیایی و جهانی حداقل بین 1000 تا 1500 میلیارد تومان با این گرانی‌هایی که در حوزه ارز و دلار و سفر و دهکده و … اتفاق افتاده، باید داشته باشیم که امیدواریم مجلس این ترمیم را انجام بدهد. ما در طول 12 سال گذشته از جایگاه چهارم به پنجم و بعد ششم رسیده‌ایم و الان هم با این نمودار باید تبدیل به هفتم یا هشتم شویم و اگر در حوزه فنی و مالی و امکانات خوب تلاش نکنیم، این اتفاق خیلی دور نیست، ولی امیدمان است که جایگاه ششم را حفظ کنیم و آن را به پنجم و چهارم که کار سختی است، ارتقا بدهیم.

هاشمی درباره حضور ورزشکاران روسیه و بلاروس در بازی‌های آسیایی 2022 هانگژو عنوان کرد:  آخرین اخباری که داریم، این است که یک کاروان 500 نفری دارند، ولی در جداول اثرگذار نیستند و حضورشان در رشته‌های تیمی هم کمرنگ‌تر است. به هر حال جزئیات را در جلسه آینده با روسای کاروان‌ها که در عربستان است، مطرح شده و اطلاعات دقیق‌تر داده می‌شود.

 انتهای پیام//


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

بیگ نیوز

رسانه خبری بیگ نیوز علاقمند در زمینه اخبار فرهنگی،پزشکی و اجتماعی با بهرمندی از پایگاه های روز ایران و جهان می باشد.
دکمه بازگشت به بالا