ورزشی

با مشقت ارز اعزام ها را تهیه کردیم – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، عصر امروز شنبه 18 تيرماه صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک از اردوی تیم ملی هندبال مردان که در کشورهای اسلامی در حال برگزاری است بازدید کرد.

علیرضا پاکدل، رئیس فدراسیون هندبال کیشورمان در حاشیه این بازدید از نشست خبرنگاران در خصوص شرایط تیم ملی هندبال بانوان، سرمربی خارجی این تیم و حضور در بازی های کشورهای اسلامی، اظهار داشت: با توجه به شرایط فعلی تیم ملی هندبال بانوان، سرمربی تیم ملی هندبال، حضور در بازی های کشورهای اسلامی را از دست داده است. با توجه به رده بندی آسیا و کسب پست های مختلف در رده های سنی مختلف، انتظار می رود که تیم بانوان در قونیه حضور داشته باشد اما در آستانه دعوت از بازیکنان و انتخاب سرمربی جدید، این امر انجام خواهد شد. اعلام کرد که تیم هندبال بانوان در این مسابقات حضور ندارد.

وی افزود: بازیکنان و کادر فنی را به بازی های آسیایی دعوت نکردیم. با آن وجود دارد روز قبل اسامی درواده شد و ما عرض المزید قدمید افغانستان و بنگلادش که جایی در هندبال آسیا و جهان ندارند در این مسابقات شرکت خواهند کرد. به همی دایلی کود را به هود را به هود فیدرین و و کومیتی لومیکی دادیم نمعدیم.

وی کاترنشان کرد: شهوهِ صالحی امیری رایس کومیتی هم دوستور بازیه این سبامة داد کے بر حمین اساس دو نامه به ورزشگاه ارسال شد که بازی ها موثر بود و اعلام کردند که تیم بانوان می تواند در بازی های کشورهای اسلامی شرکت کند.

رئیس فدراسیون هندبال گفت: فرصت کوتاهی در پیش داریم و قطعا رسیدن به مرحله اول سفر برای ما سخت است. به همین دلیل تمام تلاش خود را می کنیم، از فردا اردوی بانوان را آغاز می کنیم و آقای ظهرابی به عنوان مدیر فنی و خانم پوچه دیاز به عنوان بهترین مربیان اسپانیا و از معروف ترین مربیان اروپا در آنجا حضور دارند. מ אין מרבراق ר שמט שמטים חרפים ת ז דנשן דר דר ר ה ב ק ק ק ר ר מרב מרב מרב שמט שמט שמט שמט שמט שמט שמט پیدا.

پاکدل با کیں به عزام‌های پیاپی در هندبال، درکسوک‌های روست کریت از این فیشته هم گفت: به شکته تحت پشره هیدم. از منابع مختلفی که داشتم، با وجود اینکه در شرایط سختی به سر می بریم، تاکنون اعتبار لازم را تامین کرده ام. بر همین اساس از وزارت ورزش و کمیته المپیک با توجه به اینکه امسال بودجه کمی دریافت کرده ایم درخواست کمک کرده ایم. تمام فشارهای من در 6 ماه اول و تا 2، 3 هفته آینده خواهد بود. در حال کردی 4 ردوی در رده های ملی در تهران دریم و سایر استان ها که توان آن را دارند را دریلش دردش درد دارد.

وی رضی داد: کوستهای هر ردو نسبت به سال کیکی 4، 5 براب شده است. قرآن است بهتمام واحد و در کامل تیم‌های کودر 140, 150 نفر در اردو بود. علاوه بر این ما با مشکل خوابگاه هم مواجه هستیم و فقط می توانیم به یک تیم در خوابگاه جا بدهیم. 1 تیم دیگر در هتل آکادمی مستقر می شود و دو تیم دیگر باید خانه معلم اجاره کنند، زیرا هزینه ها سنگین است. در نهایت امیدوارم سازمان برنامه و بودجه بتواند بودجه کمیته المپیک و وزارت ورزش را پرداخت کند تا آنها نیز حمایت های لازم را از سوی فدراسیون داشته باشند.

وی گفت: می دانیم شرایط کشور سخت است، اما باید درک کنیم که یکی از معدود ابزارهایی که فعالیت کشور محسوب می شود. وقتی تیم ساحلی در رده سوم جهان قرار می گیرد، رئیس فدراسیون جهانی از این تیم تمجید می کند و از ایران به عنوان یکی از مهم ترین کشورهای هندبال نام برده می شود. شرایط در دنیای هندبال متفاوت است و این رشته در دنیا شناخته شده است. تیم های بانوان در رده های سنی مختلف در مسابقات مختلف شرکت می کنند. هزینه ها زیاد شده و منتظریم بودجه زودتر تزریق شود.

پاکدل تصریح کرد: یکی دیگر از مشکلات بانک مرکزی این است که ارز فدراسیون دو هفته ای است که پرداخت نمی شود. از این مبحث، چالش مهمی برای ورزش می‌دانیم. ما نباید درگیر چیزهای کوچک باشیم. تیم ما فردا اعظم بحرین می‌شود; خدا می داند که امروز با کمی تلاش توانستم نیازهایم را برآورده کنم. این سفرها در هفته های آینده نیز وجود خواهد داشت و امیدوارم این ورزش را به گونه ای دیگر ببینند و منابع نیز با توجه به وزارت ورزش و کمیته پرداخت شود تا حمایت های لازم صورت گیرد.

وی در بیاین گفت: پولی که از وزارت ورزش گرفته ایم 5 تا 6 درصد بودجه است. البته می دانم بخشی از پرداخت های خوب در وزارت ورزش است چون منابعی که باید از سوی سازمان برنامه و بودجه پرداخت شود هنوز پرداخت نشده است. حمید سجادی به هندبال احترام خاصی دارد، او همیشه به هندبال علاقه دارد.

دکمه بازگشت به بالا