بازگشت غبار به پایتخت / ‏هشدار زرد صادر شد

این پست از سایت بیگ نیوز برگرفته از سایت ” www.isna.ir ” در مورد مقاله ” بازگشت غبار به پایتخت / ‏هشدار زرد صادر شد ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

انتظار |حرم رضوی

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از صدور هشدار زرد هواشناسی مبنی بر احتمال وزش باد شدید، افزایش غبار و کاهش کیفیت هوا طی دو روز آینده خبر داد و گفت: تاکید مدیریت بحران عدم حضور بیماران قلبی و تنفسی در فضای باز است.

به گزارش بیگ نیوز، حامد یزدی آنلاین به صدور هشدار زرد هواشناسی اشاره و اظهار کرد: طبق این هشدار از فردا ( ۲۳ شهریور) تا روز جمعه (۲۴ شهریور) در ساعات عصر و شب در بخش‌های جنوبی و غربی استان تهران وزش باد شدید مورد انتظار است که تاکید مدیریت بحران در این خصوص پرهیز از حضور در ارتفاعات و زیر درختان فرسوده و ساختمان‌های سست و نیمه کاره و تابلوهای تبلیغاتی است.

وی در ادامه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر احتمال وقوع خیزش گردوخاک در مناطق مستعد و رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید در ارتفاعات به ویژه مناطق بالادست شمال شرق استان اشاره کرد و گفت: بر این اساس احتمال افزایش غبار و کاهش کیفیت هوا و شعاع دید وجود دارد و توصیه مدیریت بحران در این مواقع عدم حضور بیماران قلبی و تنفسی و زنان باردار و سالمندان در فضای باز است.

یزدی آنلاین از احتمال جاری شدن روان آب در ارتفاعات بالادست شمال شرق تهران نیز خبر داد و گفت: از شهروندان می‌خواهیم از اتراق در کنار مسیل‌ها خودداری کنند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: خدمت‌رسانی به زائرین حرم رضوی برای برگزاری مراسم معنوی ۲۸ صفر یکی از اقدامات مهمی بود که توسط استاندار تهران به اداره کل مدیریت بحران تفویض شد.

یزدی آنلاین در پایان اظهارکرد: طبق هماهنگی‌های صورت گرفته بین استانداری تهران و استانداری خراسان رضوی جهت تأمین سرویس‌های بهداشتی سیار و نانوایی سیار برای خدمت‌رسانی به زوار، اقدامات لازم توسط اداره کل مدیریت بحران استانداری تهران صورت گرفت.

انتهای پیام

گروه تحریریه مطالب حوادث

نویسنده حوادث با هنر روایتگری هستم. قصه‌گویی بازیگوشانه و قدرت تجسم آن را دارم تا خوانندگان را به دنیای جذاب رویدادها بکشانم.
دکمه بازگشت به بالا