بازنگری رژیم صهیونیستی در روابط با ترکیه؛ تل‌آویو دیپلمات‌هایش در آنکارا را فراخواند

این پست از سایت سایت اطلاع رسانی بیگ نیوز برگرفته از سایت ” www.khabaronline.ir ” در مورد مقاله ” بازنگری رژیم صهیونیستی در روابط با ترکیه؛ تل‌آویو دیپلمات‌هایش در آنکارا را فراخواند ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

به نقل از رسانه های عربی، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در پستی در شبکه ایکس نوشت که در واکنش به اظهارات امروز رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه درباره تحولات غزه، از دیپلمات‌های «اسرائیلی» در آنکارا خواسته است که به تل‌آویو بازگردند.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه روز شنبه در تظاهرات گسترده در حمایت از فلسطین و محکومیت تجاوز اسرائیل به غزه گفت که غرب به دلیل حمایت کامل از کشتار کودکان در غزه توسط رژیم صهیونیستی، بزرگترین مسئول کشتار و جنگ غزه است.

رئیس جمهور ترکیه گفت: کسانی که تا دیروز برای ظلم و ستم در اوکراین اشک می ریختند امروز، از اسرائیل حمایت می کنند و دستانشان به خون مردم غزه آلوده است و مقامات غربی، به فریادهای قربانیان در غزه و همچنین درخواست های دبیرکل سازمان ملل متحد توجهی نمی کنند.

رجب طیب اردوغان با تأکید بر اینکه رژیم صهیونیستی بدون حمایت کشورهای غربی، حتی سه روز دوام نمی آورد، تصریح کرد: در حال مقدمه چینی برای اعلام رژیم اسرائیل به عنوان مجرم جنگی در مقابل جهانیان هستیم.

رئیس جمهور ترکیه همچنین با اشاره به اینکه در غزه هیچ مکان امنی وجود ندارد و آب و برق و مواد غذایی کاملا نایاب است، خاطرنشان کرد: اقدامات اسرائیل در غزه، دفاع از خود نیست، بلکه کشتار پست فطرتانه است و نباید در جنایاتی که علیه مردم غزه روی می دهد شریک باشیم.

رجب طیب اردوغان افزود: آنچه در غزه در حال روی دادن است فقط به مردم غزه مرتبط نیست. بلکه قضیه همه ماست. به همین دلیل به ملت ها و دولت های منطقه یادآوری می کنیم که وحدت مایه قدرت و تفرقه مایه سرگشتگی است.

رئیس جمهور ترکیه در ادامه سخنانش در این تظاهرات گسترده افزود: هدف از برگزاری این تظاهرات اعلام همدردی و حمایت با برادرانمان در غزه است. ما از آنچه در غزه روی می دهد اندوهگین هستیم. اما عده ای، حماس را با اسرائیل در یک ردیف قرار می دهند.

اردوغان ادامه داد: اسرائیل و برخی طرف های دیگر از سازمان های تروریستی در شمال سوریه و عراق حمایت می کنند.

رئیس جمهور ترکیه، قبل از حضور در این تجمع بزرگ، با دعوت از شهروندان ترکیه برای حضور گسترده در آن، تأکید کرده بود بار دیگر همدردی و حمایت خود را از برادران فلسطینی مان برای دنیا اعلام می کنیم و فراخوان هایمان را تقویت و مجددا اعلام می کنیم که از ملت فلسطین علیه سرکوبگری اسرائیل حمایت می نماییم.

شمار زیادی از شهروندان ترکیه بعد از ظهر امروز برای اعلام حمایت از مردم مظلوم غزه در تظاهراتی تحت عنوان “تجمع بزرگ حمایت از فلسطین” در فرودگاه آتاتورک استانبول گردهم آمده اند.

در این تجمع شمار زیادی از مسئولان عالیرتبه ترکیه به همراه دیپلمات ها و نمایندگان سیاسی کشورهای مختلف شرکت دارند. علاوه بر این شخصیت های بارز فلسطینی مقیم ترکیه و همچنین ورزشکاران، فعالان رسانه و هنرمندان ترک نیز در این تظاهرات شرکت کرده اند.

به گزارش ایرنا، نیروهای مقاومت فلسطین روز شنبه ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳ عملیات غافلگیر کننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اشغالگر قدس آغاز کردند و این رژیم برای تلافی و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

حمایت غرب از رژیم صهیونیستی به بهانه دفاع از خود، عملا چراغ سبز و مجوزی برای تل آویو در ادامه کشتار بی‌رحمانه کودکان و زنان فلسطینی است.

310310

نشر بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای صنعتی و تجاری جهانی. با دانش در زمینه بازارهای جهانی و تجارت بین‌الملل، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای صنعتی، شرکت‌ها و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و بازاریابی، به شما دیدی جامع از تحولات صنعتی و تجاری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا