اقتصادی

بازدید رئیس دانشگاه المعارف لبنان از دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره)

سه با گزارش گروه استان های خبرگزاری آنا، از شهر ری؛ علاء الدین رئیس دانشکده المعارف لبنان، جمعه جلال رئیس دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه المعارف لبنان به همراه هیئت همراه از پتانسیل ها، امکانات و تجهیزات دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) بازدید کردند.

نریمانی راد گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) فعالیت خود را در خرداد ماه سال ۱۳۶۴ با اعلام آمادگی پذیرش ۱۰۰نفر دانشجو در چهار رشته الهیات در مقطع کارشناسی، کشاورزی، الکترونیک و مکانیک در مقطع کاردانی پس از معرفی حدود ۶۲ دانشجو. در دبیرستان جدیدالاحداث شهید با هنر آغاز شد و هم اکنون دارای 350 رشته تحصیلی در مقاطع دکتری، کارشناسی ارشد، کارشناسی و کاردانی در شاخه های برق و کامپیوتر، فنی و مهندسی، هنرو معماری، علوم انسانی و علوم پایه می باشد و هم اکنون بالغ می شود. نیازی به نگرانی در مورد آنچه در حال انجام است وجود ندارد.

واحد یادگار امام خمینی (ره) عنوان کرد: واحد دارای مرکز رشد واحدهای فن آوری، حوزه برنامه ریزی و امور اقتصادی رئیس دانش بنیان، مرکز فناوری اطلاعات، کتابخانه دیجیتال، مزرعه بزرگ آموزشی و تحقیقاتی، سوله های آموزشی، ۵ مرکز تحقیقات اکوفیزیولوژی گیاهان زارعی و دارویی، نساجی، آمایش سرزمین، نیرو و انرژی و شیمی و فناوری های نوین و همچنین دارای کلینیک صنعت در شهرک صنعتی شمس آباد به منظور ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه و حل مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی است و از جمله امکاناتی که دانشجویان دارد. این دانشگاه در اختیار دارد می تواند بیش از صد آزمایشگاه، کارگاه و آتلیه و همچنین آزمایشگاه همکار استاندارد نساجی و پوشاک با محیط مناسب و دستگاه های پیشرفته، کتابخانه با بیش از 155 هزار جلد کتاب، سالن های تربیت بدنی و سالن بدنسازی مناسب را داشته باشد. و مجتمع، نمازخانه ها، کانون های فرهنگی، آشپزخانه مکانیزه، سالن غذاخوری و سروان، کلینیک سلام

وی با اشاره به الحاق دانشکده های مهارت و کارآفرینی پاسداران، شریعتی، جنت آباد، تهرانسر، کن، ازگل(قلهک) و شیخ صدوق(ره) به دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) افزود: این واحد دانشگاهی با ورود به حوزه مهارت آموزی ماموریت خود را در افزایش سطح مهارت دانشجو آغاز کرده تا دانشجو در زمان فارغ التحصیلی به راحتی از جامعه جذب بازار کار شود و را مرتفع کند.

در ادامه علاء الدین گفت: دانشگاه المعارف لبنان از ۷ سال پیش با ۲۰۰ دانشجو و با شش دانشکده فنی و مهندسی، علوم پایه، مدیریت، هنر، علوم تربیتی و علوم انسانی با رشته های مکانیک، عمران، برق، الکترونیک، کامپیوتر، زیست. شناسی، آمار، حسابداری، انفورماتیک، ارتباطات، علوم دیجیتال، آموزش معلمان و مشاوره خانواده، فلسفه، علوم اسلام، علوم قرآن، تاریخ و مترجمی فعالیت علمی خود را آغاز کرده و در حال حاضر با دو هزار دانشجو تا مقطع کارشناسی فعالیت می کنم.

دانشگاه المعارف لبنان عنوان کرد: آموزش عالی در لبنان از اهمیت ویژه ای برای حضور در رقابت بین دانشگاه و مطالعه بر تقویت رئیس تدریس بیشتر و هدف ما ارتقاء یک دانشجو در کنار توجه به مباحث اخلاقی علمی، فرهنگی و اجتماعی ست.

وی با تاکید بر تولید علم و اهمیت آن در سطوح مختلف در رشته های علوم انسانی و اسلامی سازی علوم افزود: هدف ما از این سفر و بازدید از واحدهای دانشگاهی آشنایی با امکانات و مراکز تجهیزات آموزش عالی ایران ست و واحد یادگار امام خمینی (ره) واحدی غنی از نظر استاد ، ،ارمند ، دانشجو و امکانات سست و در این بازدید

علاء الدین با اشاره به مهارت آموزی دانشجویان تصریح کرد: تعلیم و تربیت نباید تئوری محض باشد و ما باید بمانیم تا دانشجو پس از فراغت از تحصیل با مهارت شخصی خود وارد بازار شود و به نوعی کارآفرین باشد تا نیازهای جامعه را داشته باشد. لبنان را پوشش دهد.

شایان ذکر است علاء الدین رئیس دانشکده المعارف لبنان و هیئت همراه با حضور محمد نریمانی راد رئیس واحد یادگار امام خمینی (ره) و معاون دانشکده ها، سالن های تربیت بدنی، آزمایشگاه ها و کارگاه ها و تمامی قسمت های واحد بازدید بعمل آوردند.

سفر دولت اسلامی به جمهوری اسلامی افغانستان

سفر دولت اسلامی به جمهوری اسلامی افغانستان

سفر دولت اسلامی به جمهوری اسلامی افغانستان

سفر دولت اسلامی به جمهوری اسلامی افغانستان

انتهای پیام /

دکمه بازگشت به بالا