بازداشت ۳ گروه شکارچی در فراشبند

این پست از سایت بیگ نیوز برگرفته از سایت ” aftabnews.ir ” در مورد مقاله ” بازداشت ۳ گروه شکارچی در فراشبند ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

بازداشت |پوشش

آفتاب‌‌نیوز :

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فراشبند گفت: طی گشت و کنترل ماموران، یگان حفاظت این شهرستان موفق به دستگیری سه گروه از متخلفین که اقدام به شکار کرده بودند شدند.

علی اکبر کشاورزی افزود: از این افراد سه قبضه سلاح شکاری ساچمه زنی پنج تیر پران و تک لول ویک قبضه پنج تیر پران غیر مجاز به همراه مقادیری مهمات و لاشه ۴۱ فرد کبک و تیهو وحشی در منطقه شکار ممنوع دالان کشف شده است.

وی با بیان اینکه طی هماهنگی با دادستان دادگستری شهرستان فراشبند برای متخلفین تشکیل پرونده شده است خواستار برخورد قانونی با سودجویان و بهره برداران غیر قانونی از محیط زیست شد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فراشبند با تشریح موقعیت حساس و مهم منطقه دالان فراشبند اظهار داشت: منطقه شکار ممنوع دالان با وسعت ۵۴ هزار و ۴۵۳ هکتار در فاصله ۶۲ کیلومتری غرب شهر فیروزآباد در ۲۳ کیلومتری جنوب فراشبند قرار دارد و تنوع زیستی در آن کم نظیر و در عین حال حساس و آسیب پذیر است.

وی ادامه داد: تاریخچه حفاظت منطقه شکار ممنوع دالان ابتدا به سال ۷۴ بازمی گردد که یک بازه زمانی ۵ ساله برای آن تعریف شد، همچنین در سال ۸۵ به مدت ۵ سال مجددا” حفاظت دراین منطقه تمدید شد.

کشاورزی با اشاره به اینکه اقلیم، زمین شناسی، توپوگرافی وعوارض طبیعی در منطقه دالان بی نظیر است افزود: منطقه عموما” کوهستانی بوده و از پوشش گیاهی بسیار غنی برخوردار است بویژه درختان بادام که بیشترین وسعت منطقه را در بر می‌گیرد.

منطقه دارای تابستانی نسبتا” گرم و زمستانی معتدل است، از این رو گاه مورد تجاوز شکارچیان قرار می‌گیرد و لازم است شهروندان، اعضای سمن‌ها و مردم، محیط زیست را در افزایش حفاظت از این منطقه محیط زیستی یاری کنند.

گروه تحریریه مطالب حوادث

نویسنده حوادث با هنر روایتگری هستم. قصه‌گویی بازیگوشانه و قدرت تجسم آن را دارم تا خوانندگان را به دنیای جذاب رویدادها بکشانم.
دکمه بازگشت به بالا