اقتصادی

بازار ارز در روزهای آینده به کدام سمت می رود؟

کامران سلطانی زاده اظهار داشت: قیمت ها در بازار ارز از ابتدای هفته گذشته تا دیروز افزایش داشته است اما اکنون قیمت ها در این بازار اندکی کاهش یافته است. با توجه به شرایط کنونی ، هنوز خریداران در بازار ارز وجود دارد و صف مقابل صرافی ها به چشم می خورد ، اما این دیوان سالاران منتظر افزایش ناگهانی قیمت ها بودند.

وی با بیان اینکه هنوز دلار در هفته گذشته به 27 هزار تومان برنگشته است ، گفت: عدم قطعیت مسئولیت های برجام بر وضعیت بازار ارز تاثیر می گذارد و در صورت انتشار اخبار مثبت قیمت ها کاهش می یابد. از سوی دیگر ، هرچه تحریم های کمتری وضع کنیم ، صادرات نفت و کالای بیشتری خواهیم داشت ، که به بازگشت ارز به کشور و کاهش ارزش پول کمک می کند.

پیش بینی بازار ارز در روزهای آینده

رئیس سابق اتحادیه صرافان ادامه داد: اگر همچنان در روزهای آتی پس از افزایش نرخ ارز با کاهش تقاضا روبرو شویم ، روند نزولی احساس نمی شود ، زیرا در روزهای آینده این اتفاق نمی افتد. به نظر می رسد که اتفاقات خاصی رخ خواهد داد. “

سلطانی زاده گفت: طی روزهای آینده روند قیمت ها در بازار ارز متناسب با شرایط نزولی خواهد بود اما این کاهش قابل توجه نخواهد بود ، زیرا هیچ رویداد سیاسی و اقتصادی خاصی برای افزایش عرضه وجود ندارد.

..

دکمه بازگشت به بالا