بارش‌های رگباری بهاره و سیل در راه ۷ استان/ هلال‌احمر در آماده‌باش است

این پست از سایت بیگ نیوز برگرفته از سایت ” www.isna.ir ” در مورد مقاله ” بارش‌های رگباری بهاره و سیل در راه ۷ استان/ هلال‌احمر در آماده‌باش است ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

سیل |هلال احمر

معاون عملیات سازمان امدادونجات هلال‌احمر با اشاره به هشدار سطح قرمز هواشناسی برای امروز ۱۹ خرداد در خراسان شمالی، خراسان رضوی، سمنان، تهران، البرز، آذربایجان‌غربی و گلستان از آماده‌باش امدادگران هلال احمر در این استان‌ها خبر داد.

به گزارش بیگ نیوز، مرتضی مرادی‌پور معاون عملیات سازمان امدادونجات این جمعیت گفت: براساس هشدار هواشناسی، امروز جمعه ۱۹ خردادماه با احتمال رگبار شدید باران، رعدوبرق، تگرگ و وزش باد شدید در خراسان شمالی، گلستان، کرمان، شمال خراسان رضوی، شرق‌سمنان شمال و شمال شرق تهران و شمال البرز، امدادگران هلال‌احمر در این استان‌ها به حالت آماده‌باش درآمدند.

وی با بیان اینکه برای روز شنبه مخاطره بارش شدید باران در استان‌های خراسان شمالی، اردبیل، آذربایجان شرقی و آذربایجان‌غربی وجود دارد، افزود: یکشنبه نیز این مخاطره در استان‌های اردبیل، آذربایجان‌غربی و شرقی، قزوین، البرز، تهران، مرکزی و سمنان ادامه دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ وی با اشاره به اینکه براساس هشدار هواشناسی احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی، آبگرفتگی معابر، انسداد راه‌های روستایی و اختلال در جاده‌ها وجود دارد، تاکید کرد: از هموطنان در این مناطق درخواست می‌شود که از سفرهای برون شهری، فعالیت‌های کوه‌نوردی، استفاده از تفرج‌گاه‌ها و سکونت‌گاه‌های واقع در حریم و بستر رودخانه بویژه در ساعات عصر به‌شدت پرهیز کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا