این فلش ۱۲.۲۲۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ میلیارد تومان می‌ارزد!

این پست از سایت سایت اطلاع رسانی بیگ نیوز برگرفته از سایت ” www.khabaronline.ir ” در مورد مقاله ” این فلش ۱۲.۲۲۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ میلیارد تومان می‌ارزد! ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

به گزاری خبرگزاری بیگ نیوز، در روز چهارشنبه در اواخر سپتامبر، هکری که خواست تا او را تام اسمیت صدا بزنند، از من درخواست کرد تا USB را برای او و هم تیمی‌هایش در آزمایشگاه سیاتل ارسال کنم؛ استارت آپی به نام Unciphered.

اسمیت به من گفته بود که حدس زدن عبارت عبور من ممکن است چند روز طول بکشد. اصلاً حدس زدن آن، در واقع، باید غیرممکن می‌بود: IronKeyها طوری طراحی شده‌اند که اگر کسی فقط ۱۰ حدس اشتباه رمز عبور را امتحان کند، محتویات خود را برای همیشه پاک می‌کنند. اما هکرهای Unciphered یک تکنیک مخفی برای شکستن رمز عبور IronKey ایجاد کرده بودند، تکنیکی که هنوز از توصیف کامل آن برای من یا هر شخص دیگری خارج از شرکت خود امتناع می‌ورزیدند.

USB من روز سه‌شنبه به آزمایشگاه Unciphered رسیده بود و از اینکه دیدم کلمه عبور سه کلمه‌ای من همان روز صبح به من پیامک داده شد، تا حدودی متعجب شدم. اسمیت به من گفت که با کمک یک کامپیوتر با کارایی بالا، این فرآیند تنها ۲۰۰ تریلیون تلاش انجام داده است.

او و تیم Unciphered نزدیک به هشت ماه را صرف توسعه قابلیتی برای شکستن این مدل خاص و ده ساله IronKey کرده‌اند، به یک دلیل بسیار خاص؛ «آنها معتقدند که در یک صندوق در یک بانک سوئیسی در ۵۰۰۰ مایلی شرق آزمایشگاه سیاتل، یک IronKey که به همان اندازه در برابر این تکنیک شکستن آسیب‌پذیر است، ۷۰۰۲ بیت کوین را در خود دارد که با نرخ ارز فعلی نزدیک به ۲۳۵ میلیون دلار ارزش دارد.»

این فلش ۱۲.۲۲۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ میلیارد تومان می‌ارزد!

برای سال‌ها، هکرهای Unciphered و بسیاری دیگر در جامعه رمزنگاری، داستان یک کارآفرین سوئیسی را دنبال کرده‌اند که در سانفرانسیسکو زندگی می‌کند به نام استفان توماس، این IronKey متعلق به سال ۲۰۱۱ است و مالک آن رمز عبور آن را گم کرده است. توماس در مصاحبه‌های خود گفته است که قبلاً هشت حدس نادرست را امتحان کرده است و تنها دو بار دیگر را امتحان کردن فرصت دارد تا اینکه IronKey کلیدهای ذخیره شده روی آن را پاک کند و برای همیشه دسترسی به بیت‌کوین‌های خود را از دست بدهد.

این فلش ۱۲.۲۲۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ میلیارد تومان می‌ارزد!

اکنون، پس از ماه‌ها کار، هکرهای Unciphered بر این باورند که می‌توانند قفل صندوق گنج قفل شده توماس را باز کنند و آماده‌اند تا از تکنیک مخفی شکستن برای انجام این کار استفاده کنند. اسمیت که از WIRED خواست نام واقعی او را فاش نکند به دلیل حساسیت‌های کار با تکنیک‌های هک مخفی و مبالغ بسیار زیاد ارزهای دیجیتال، می‌گوید: «ما در تماس با او مردد بودیم تا زمانی که یک موفقیت کامل، قابل اثبات و قابل اعتماد داشته باشیم. “اکنون ما در آن مکان هستیم.”»

تنها مشکل این است که به نظر نمی رسد توماس کمک آنها را بخواهد.

در اوایل این ماه، اندکی پس از اجرای نمایش رمزگشایی USB برای من، Unciphered از طریق یک همکار مشترک با توماس تماس گرفت که می‌توانست توانایی‌های جدید باز کردن قفل IronKey شرکت را تضمین کند و کمک کند. توماس مؤدبانه رد کرد و تماس حتی به بحث درباره کمیسیون یا هزینه Unciphered هم نرسید.

او توضیح داد که توماس قبلاً یک سال قبل با دو تیم کراکینگ دیگر توافق کرده بود. در تلاشی برای جلوگیری از رقابت دو تیم، او به هر یک از آنها بخشی از درآمد را پیشنهاد داده بود، اگر هر کدام بتوانند قفل درایو را باز کنند. و او همچنان متعهد است، حتی یک سال بعد، به آن تیم‌ها زمان بیشتری بدهد تا قبل از اینکه شخص دیگری را بیاورد، روی مشکل کار کنند.

۲۲۷۲۲۷

نشر علوم پزشکی

من به عنوان یک نویسنده متخصص در زمینه علمی و پزشکی، مطالبی را به شما ارائه می‌دهم که به طور جذاب و قابل فهم، اطلاعات لازم را درباره موضوعات مختلف سلامتی به شما منتقل کنند.
دکمه بازگشت به بالا