ایران به آژانس درباره توسعه غنی سازی خود اطلاع رسانی کرده است

این پست از سایت خبرگذاری بیگ نیوز برگرفته از سایت ” www.khabaronline.ir ” در مورد مقاله ” ایران به آژانس درباره توسعه غنی سازی خود اطلاع رسانی کرده است ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

به گزارش بیگ نیوز؛ منابع آگاه اعلام کردند ایران به آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرده است در حال نصب آبشارهای سانتریفیوژ بیشتری در تأسیسات هسته‌ای خود است.

بر این اساس، پس از صدور قطعنامه هفته گذشته شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی، اکنون تهران به این نهاد بین المللی اطلاع داده است که به دنبال توسعه غنی سازی در سایت‌های هسته‌ای خود است.

به گزارش آنلاین به نقل از خبرگزاری رویترز، طی این گزارش، ایران از نصب سانتریفیوژهای بیشتر در دو سایت هسته‌ای خود در نطنز و فردو خبر داده است. با این حال، میزان سانتریفیوژهای نصب شده جدید از سوی ایران و سطح غنی سازی این کشور هنوز مشخص نیست.

گفتنی است ایران بیشترین همکاری‌ها را با آژانس بین المللی انرژی اتمی داشته است اما با بهانه گیری های غرب درباره برنامه هسته‌ای ایران و تلاش برای سو استفاده از این موضوع به منظور تشدید فشارها بر تهران، مقامات جمهوری اسلامی بارها تاکید کرده‌اند در برابر زیاده خواهی‌های غرب خواهند ایستاد؛ موضوعی که با اقدام اخیر ایران در برابر قطعنامه اخیر شورای حکام بار دیگر اثبات شد.

310310

دکمه بازگشت به بالا