اولین رزمایش‌ هوایی مشترک آمریکا، ژاپن و کره جنوبی+عکس

این پست از سایت سایت اطلاع رسانی بیگ نیوز برگرفته از سایت ” farsnews.ir ” در مورد مقاله ” اولین رزمایش‌ هوایی مشترک آمریکا، ژاپن و کره جنوبی+عکس ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین بیگ نیوز، در بحبوحه تنش‌های واشنگتن، سئول و توکیو با پیونگ یانگ، نیروی هوایی کره جنوبی اعلام کرد که روز یکشنبه (امروز) کره جنوبی، ایالات متحده و ژاپن برای اولین بار در نزدیکی شبه جزیره کره رزمایش هوایی مشترک برگزار کردند.

به گزارش خبرگزاری دولتی «یونهاپ» کره جنوبی، ارتش کره جنوبی اعلام کرد که این رزمایش سه جانبه در جنوب شبه جزیره کره با مشارکت یک فروند بمب افکن استراتژیک «بی-52»  آمریکا و همچنین جنگنده‌های کره جنوبی، ایالات متحده و ژاپن برگزار شد.

 هر چند نیروی هوایی آمریکا سابقه برگزاری مانورهای دوجانبه با کره جنوبی و ژاپن در اطراف شبه جزیره را داشته است، اما این اولین بار بود که سه کشور رزمایش هوایی مشترک در این منطقه برگزار کردند.

بنا بر اعلام نیروی هوایی کره جنوبی، تقویت توانمندی‌های این سه کشور برای پاسخ گفتن به تهدیدات اتمی و موشکی کره شمالی هدف این رزمایش بوده است.

ژاپن

 

جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا، «یون سوک یول» رئیس‌جمهور کره جنوبی و «فومیو کیشیدا» نخست‌وزیر ژاپن در ماه آگوست نشستی سه جانبه در کمپ دیوید آمریکا داشتند و بعد از این نشست، ضمن موضع‌گیری علیه کره شمالی، از تقویت همکاری و هماهنگی‌ها  بین سه کشور خبر دادند.

به گفته این نیرو، رزمایش هوایی مشترک در شبه جزیره کره بیانگر همبستگی بین سه کشور است.

اوایل ماه جاری میلادی بود که سئول، واشنگتن و توکیو برای اولین بار در هفت سال گذشته یک رزمایش سه جانبه دریایی را در آب‌های جنوب شبه جزیره کره برگزار کردند.

پیش از این تحرکات نظامی کره جنوبی و ژاپن، واکنش مقام‌های کره شمالی را به همراه داشته است. پیونگ یانگ هشدار داد که توافق آمریکا، ژاپن و کره جنوبی در مورد رزمایش‌های نظامی مشترک با هدف «تمرین تهاجم دوم» به شبه جزیره کره است.

ژاپن

 

پایان پیام/م
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

نشر بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای صنعتی و تجاری جهانی. با دانش در زمینه بازارهای جهانی و تجارت بین‌الملل، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای صنعتی، شرکت‌ها و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و بازاریابی، به شما دیدی جامع از تحولات صنعتی و تجاری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا