اقتصادی

اهداف اصلی «کمیته تعامل دانشگاه و خانواده» چیست؟

اسدالله بیات در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از اسلامشهر درباره تشکیل کمیته «تعامل» دانشگاه و خانوادهوی با اعلام اینکه اولین نشست رسمی در معاونت شهر اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، بر اهمیت دانشگاه و خانواده تاکید کرد: دانشگاه و خانواده مهمترین ارکان جامعه دانشگاهی هستند و نقش بسزایی دارند. در تربیت دانشگاهیان و نقش آفرینی آنها.


بیشتر بخوانید:

برگزاری 26 دوره مسابقات قرآن و عطر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر


معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر افزود: بسیاری از مشکلات روزمره دانشجویانی که می خواهند در مکانی مستقل از خانواده به تحصیل علم و دانش بپردازند با والدین و ارتباط و تعامل مناسب قابل حل است. با آنها. “

بیات اطلاع رسانی خانواده ها از وضعیت تحصیلی، روحی و روانی و اجتماعی فرزندان در دوران دانشجویی، ارتباط آنها با برنامه ریزان و مسئولان دانشگاه، ابعاد فکری، اخلاقی و… را این قشر عنوان کرد. سطح را بالا می برد و کاستی ها را جبران می کند، از آسیب های اجتماعی جلوگیری می کند. .

وی ادامه داد: ارتباط مناسب با خانواده های اساتید و کارکنان به تعالی و پویایی دانشگاه و خانواده کمک می کند; لذا بر اساس راهبرد نظام 15 فرهنگی- آموزشی دانشگاه اسلامی و تعامل این دو نهاد مقدس و افزایش کارایی دانشگاه در عرصه های آموزشی، فرهنگی و اجتماعی و ایجاد هم افزایی بین دانشگاه آزاد اسلامی و خانواده ها. ، «کمیته ارتباط دانشگاه و خانواده» تشکیل شد و دانشگاه آزاد اسلامی اسلامشهر نیز این کمیته را تشکیل داد.

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر در خصوص تشکیل کمیته تعامل دانشگاه و خانواده صحبت کرد.

بیات گفت: برای افزایش تعامل و همدلی، آشنایی خانواده های دانشجویان با قوانین، شرایط و مقررات دانشگاه، شناسایی خانواده های آگاه، علاقه مند، مؤثر و عقیدتی و استفاده از نظرات سازنده آنان در توسعه و ارتقای فرهنگی و اجتماعی. برنامه ها و فعالیت ها از دیگر اهداف کلیدی است. ” تشکیل کمیته ارتباط دانشگاه با خانواده.

تبیین، نهادینه‌سازی و تسهیل ازدواج آسان بین خانواده‌های دانشجویی با مشارکت مرکز مشاوره دانشگاه به نمایندگی از مقام معظم رهبری و استفاده از فرصت‌های خانواده‌های همکار و داوطلب برای کمک به دانشگاه‌ها و کمک به دانشجویان حساس از دیگر اهداف کلیدی است. وی به تشکیل کمیته ارتباط دانشگاه با خانواده اشاره کرد.

اولین جلسه کمیته دانشگاه و خانواده دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل و چهار تصمیم مهم به تصویب رسید. وی با برگزاری جلسات ماهانه با آنها و برنامه ریزی سمینارهای ویژه از دانشجویان و خانواده های آنها با استفاده از اساتید مجرب و متخصص دانشگاه نام برد.

انتهای پیام/4117/4062/

دکمه بازگشت به بالا