اقتصادی

انتقاد نماینده خمین از وضعیت پتروشیمی این شهرستان

بیگ نیوز / مرکزی چیزی به نام سالنامه وجود ندارد و چیزی به نام تمساح وجود ندارد.

علیرضا نظر روز پنجشنبه دوم تیرماه در نشست هم اندیشی با رئیس کل دادگستری استان مرکزی اظهار کرد: نمایندگان در ارتباط با قضاوت و شعبه دادگستری، انتظارات را برای مجموعه ای از شما ندارند و اگر درخواستی با مجموعه دادگستری را داشته باشند را بدلیل در خواست های مردمی دارند که از نمایندگان انتظار دارند حرف آنها را بشنوند و به دستگاه قضاوت کنند، شنیده شود حرف مردم توسط نماینده و ارائه راهکار، نقطه امید برای مردم می شود. حل مشکل مشکلی با معاونین قوه در مرکز کشور اصلا خوب و معمولی جوابگو نیست که این یک آسیب می شود امیدواریم توسط رئیس قوه قضائیه مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: از دستگاه‌های نظارتی و مخصوص سازمان بازرسی کل کشور انتظار می‌رود از شکل‌گیری قضاوت در دستگاه‌های مربوطه به صورت پیشگیرانه ورود پیدا کنند تا هزینه مضاعف را برای نظام و ایجاد خسارات بیشتر فراهم کنند.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی گفت: بعد از سفر مقام معظم رهبری به استان مرکزی تصویب شد که یک پتروشیمی برای جبران عقب ماندگی های خمین در سطح این شهرستان ایجاد شود. موضوع در مورد اصولی برای احداث پتروشیمی، تعیین تکلیف و نحوه تامین خوراک آن واحد است که برای اولین بار آغاز می شود، پالایشگاه امام خمینی شازند که 700 نفر از مازوت خارج می شود این واحد را تامین می کند و همچنین 3 هزار بشکه نیز از اجرای طرح توسعه پالایشگاه خواهد بود. Assassin’s Creed امن شد و همین اتفاق برای وزیر در زمان نشت نفت افتاد.

نظری ادامه داد: بعد از مدتی، با بیان اینکه طرح توسعه پالایشگاه اصفهان انجام نشده است، 3000 بشکه مورد نظر منتفی و میزان خوراک پالایشگاه شازند نیز بجای 7000 بشکه به 5700 بشکه اصلاح شد که در نتیجه سرمایه گذاری که بدنبال احداث پتروشیمی با ظرفیت 3. خرید و خرید تجهیزات از شرکت مجبور به پرداخت هزینه خرید تجهیزات شد.

وی بیان کرد: در همین اثنا قرار می گیرد که یک واحد پتروشیمی که برای ملایر در کمال ناباوری به استان مرکزی و در جوار پتروشیمی امام خمینی شازند منتقل می شود و در هنگام صدور چنین مجوزی خوراک آن از ۶۰ درصد خوراک پتروشیمی خمین تهیه می شود. حال سوال اینجاست که وقتی کل خوراک پتروشیمی خمین از ۱۰ هزار بشکه اولیه به ۵۶۰۰ بشکه تقلیل یافته چگونه ۶۰ درصد آن خوراک را برای پتروشیمی الوند منظور کرده اند؟ دست خائن گنج باد است.

وی افزود: 20 درصد پتروشیمی خمین به 11 هزار نفر از مردم خمین که سهامداران شرکت عمران هستند تعلق دارند آیا می شود یک سیستمی که بعد از بازنگری با 115 هزار تن در سال ایجاد شده است با 40 درصد از نفر به فعالیت خود ادامه دهد. ؟ هدف از زندگی چیست؟هدف از زندگی چیست؟هدف از زندگی چیست؟هدف از زندگی چیست؟هدف از زندگی چیست؟هدف از زندگی چیست؟ تفاوت ساخت ورودی با خروجی ورودی جاده چیست؟

وی با بیان اینکه در همین راستا با وزیر سابق نفت صحبت می‌کند که این چه نوع مدیریتی است که در وزارتخانه شما انجام می‌شود، وزیر در پاسخ گفت اشتباه این است که یک دختر را به دو نفر شوهر داده ایم، افزود: از طرف سرمایه‌گذاران. شرکت پتروشیمی الوند نیز مرتب به دنبال تنظیم گزارش پیشرفت و ساختارسازی برای این پتروشیمی هستند تا این مجموعه غیر قانونی را جلوه دهند.

نظری بیان کرد: سال گذشته این واحد 46 درصد و امسال 36 درصد عنوان شده است که نشان از وجود یک رانت و حمایت و سوء استفاده دارد، سرمایه گذاری در شازند و سرمایه گذاری در خمین توجیه اقتصادی وجود ندارد، از طرفی پرونده های متعددی در دیوان وجود ندارد. ودالت و سازمان بازرسی و … تشکیل شده اما اگر مجمووه

نظری اضافه کرد: در حوزه‌های کمتر از ۲۰ میلیون تومان برای مردم ایجاد می‌شود که به عنوان جرائم قابل طرح است و دست قضاوت بسته می‌شود. این موضوع اشتباهی بوده است که از سوی مجلس صورت گرفته که باید محکوم به بازدارنده باشد برای آن پیش بینی می شود این مهم در قالب لایحه از سوی قوه قضاییه مطرح شود.

وی ادامه داد: در دو سال گذشته نزدیک به دو یا سه مرتبه قتل و سرقت های مسلحانه به آسیب برای نیروی انتظامی، صورت گرفته که در بین مردم و کاهش امنیت برای مردم وجود دارد که انتظار می رود دستگاه قضاوت کند. تعداد فصول و تعداد فصول در جهان پس از پایان جنگ افزایش یافته است.

وی اظهار کرد: در خصوص تغییر کاربری اراضی کشاورزی، این پرونده ها در محاکم مطرح می شود و در بسیاری از آنها سبقه کیفری پرونده به جهت مرور زمان تبدیل شدن، مرتفع می شود اما دستگاه هالیل توجیه نمی شود، روند پیگیری پرونده ها راقیب نمی کند. که باید در چنین شرایطی با تنظیم دادخواست حقوقی نسبت به خلع ید و بازگرداندن زمین تغییر کاربری داده شده به زمین کشاورزی پیگیری می شود و این عدم اقدام به منزله ترک فعل است که باید به ادارات مربوط به گوشزد شود.

نظری در مورد موضوع مزرعه آفرینش بیان کرد: چاه این مزرعه از ۳۰ سال پیش در یک فرآیند معیوب حفر شد که پس از شکایات متعدد مردم و انجام آزمایشات کارشناسی اصابت این چاه به شریان حیاتی سه روستای آبریزی شد که به نظر صریح تحقیقات انجام شد. مبنی بر مسلوب المنفعه و پرکردن چاه مظلومی، اما اقدامی در این راستا انجام داد که انتظار می رود دادگستری استان به صورت ویژه وارد شود و از حقوق روستانشینان مظلومی که در اثر این قانون شکنی واقع شده است، دفاع کند. در جمهوری اسلامی تاجیکستان، نه کسی است که از منافع شخصی منتفع شود و نه کسی که از بازار برای منافع شخصی استفاده کند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا