امیرعبداللهیان به جده رفت +فیلم

این پست از سایت بیگ نیوز برگرفته از سایت ” farsnews.ir ” در مورد مقاله ” امیرعبداللهیان به جده رفت +فیلم ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرگزاری آنلاین بیگ نیوز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در رأس هیأتی به عربستان سفر کرده در ادامه این سفر و پس از حضور در ریاض بامداد امروز (جمعه) ۲۷ مرداد ماه به جده رفت.

براساس شنیده‌های خبرنگار آنلاین بیگ نیوز امیرعبداللهیان در جده با محمد بن سلمان ولی‌عهد عربستان دیدار خواهد کرد. این نخستین دیدار امیرعبداللهیان با محمد بن سلمان است.

 

 

بازدید از سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در جده هم از برنامه‌های دیگر امیرعبداللهیان در جده خواهد بود.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران روز پنجشنبه ۲۶ مرداد ماه در ریاض دیداری سه ساعت و نیمه با فیصل بن فرحان همتای سعودی داشت و پس از آن در نشست خبری مشترک به تشریح رایزنی‌های انجام شده پرداخت. وی همچنین در سفارت ایران در ریاض حضور یافت و از این محل بازدید کرد و با اعضای سفارت گفت‌وگو کرد.

وزیر خارجه عربستان در دیدار امیرعبداللهیان با بیان اینکه منتظر سفر رئیس جمهور ایران به ریاض هستیم، گفت: همه وزارتخانه‌های دولتی عربستان موظفند که زمینه موفق این سفر را فراهم کنند.

سیاست خارجی |عربستان

 

امیرعبداللهیان در این باره در صفحه خود در شبکه اجتماعی «ایکس» نوشت:امروز در ریاض با همتایم فیصل بن فرحان به مدت سه و نیم ساعت دیدار و گفت‌وگوی ثمربخش داشتیم. در خصوص آخرین وضعیت توسعه روابط دوجانبه و همکاری‌ در زمینه‌های مورد علاقه فیمابین و همچنین تحولات منطقه‌ای، بین‌المللی و جهان اسلام گفت‌وگو کردیم.

فیصل بن فرحان‌ در نشست خبری با همتای ایرانی از عزم این کشور برای تقویت مناسبات دوجانبه با ایران سخن گفت و اعلام کرد که منتظر سفر رئیسی به این کشور هستند. امیرعبداللهیان هم روابط دو کشور را رو به پیشرفت خواند و با اعلام پذیرش دعوت پادشاه عربستان توسط رئیسی برای سفر به این کشور گفت که این سفر در زمان خود انجام خواهد شد.

این سفر رسمی در پاسخ به دعوت فیصل بن فرحان و در پاسخ به سفر ۲۷ خرداد وزیر خارجه عربستان سعودی به تهران انجام شده است.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

نشر بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای صنعتی و تجاری جهانی. با دانش در زمینه بازارهای جهانی و تجارت بین‌الملل، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای صنعتی، شرکت‌ها و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و بازاریابی، به شما دیدی جامع از تحولات صنعتی و تجاری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا