امیرعبداللهیان با رئیس جمهور آفریقای جنوبی دیدار کرد

این پست از سایت سایت اطلاع رسانی بیگ نیوز برگرفته از سایت ” farsnews.ir ” در مورد مقاله ” امیرعبداللهیان با رئیس جمهور آفریقای جنوبی دیدار کرد ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری آنلاین بیگ نیوز به پرتوریا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در نخستین سفر دوجانبه در پرتوریا حضور دارد، بعدازظهر امروز (پنجشنبه) ۱۹ مرداپ ماه با «سیریل رامافوزا» رئیس جمهور آفریقای جنوبی در کاخ یونیون دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار مهدی آقاجعفری سفیر ایران در پرتوریا، ولی‌الله محمدی مدیرکل آفریقای وزارت امور خارجه و عبدالله سهرابی مدیرکل شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور نیز حضور داشتند.

جمهوری اسلامی ایران |حسین امیرعبداللهیان

 

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در رأس هیأتی در نخستین سفر رسمی دوجانبه و برای شرکت در پانزدهمین نشست کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و آفریقای جنوبی به پرتوریا سفر کرده، صبح امروز (پنجشنبه) ۱۹ مرداد ماه با خانم «نالدی پاندور» وزیر خارجه آفریقای جنوبی دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر خارجه آفریقای جنوبی در محل وزارت خارجه از همتای ایرانی استقبال کرد و پس از آن نشست خصوصی دو وزیر خارجه آغاز شد و بعد از نشست وزرای خارجه به همراه هیأت‌های دو کشور، پانزدهمین نشست کمیسیون مشترک همکاری‌های ایران و آفریقای جنوبی برگزار و بیانیه این نشست توسط وزرای خارجه امضا شد.

در پانزدهمین نشست کمیسیون مشترک در پرتوریا، کمیته‌های دوجانبه اقتصادی، تجاری و سرمایه‌گذاری، سیاسی و اجتماعی و فرهنگی ۲۶ سند را بررسی کردند که به احتمال زیاد در سفر آبان ماه آیت‌الله رئیسی به آفریقای جنوبی به امضا خواهد رسید. 

آیت‌الله رئیسی قرار است دوم شهریور برای شرکت در نشست سران بریکس و دوستان بریکس به ژوهانسبورگ سفر کند و آبان ماه نیز سفری دوجانبه در پاسخ به دعوت رسمی همتای خود به آفریقای جنوبی خواهد داشت.

وزیر امور خارجه آفریقای جنوبی هم امروز در دیدار همتای ایرانی در پرتوریا ضمن تأکید بر اهمیت روابط ایران و کشورش، حمایت آفریقای جنوبی از عضویت ایران در بریکس را مورد اشاره قرار داد.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

نشر بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای صنعتی و تجاری جهانی. با دانش در زمینه بازارهای جهانی و تجارت بین‌الملل، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای صنعتی، شرکت‌ها و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و بازاریابی، به شما دیدی جامع از تحولات صنعتی و تجاری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا