امکان استعلام لحظه‌ای «ممنوع‌الخروجی» با استفاده از کد ملی

این پست از سایت سایت اطلاع رسانی بیگ نیوز برگرفته از سایت ” www.isna.ir ” در مورد مقاله ” امکان استعلام لحظه‌ای «ممنوع‌الخروجی» با استفاده از کد ملی ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

پلیس |حوزه

معاون فرهنگی اجتماعی فراجا با بیان اینکه پلیس مهاجرت و گذرنامه امکان استعلام لحظه ای ممنوع الخروجی را از سالیان گذشته ایجاد کرده است، گفت: شهروندان می توانند از طریق اپلیکیشن «پلیس من»، وضعیت ممنوع الخروجی خود را به صورت آنی بررسی کنند و در صورت ممنوع خروج بودن، تنها کافی است، فرد برای پیگیری موضوع به یکی از دفاتر گذرنامه مراجعه نماید.

به گزارش بیگ نیوز، سردار سعید منتظرالمهدی در ادامه گفت: اگر  «پلیس هوشمند»، طی سال های گذشته شعاری و غیرقابل دسترس می نمود، اما امروز با تسهیل در دریافت خدمات و کاهش مراجعه حضوری به مراکز انتظامی، برنامه ای محقق شده و البته رو به جلو است؛ چنانچه استعلام ممنوع الخروجی از طریق سامانه های مختلف فراجا تنها با درج کد ملی را می توان یکی از همین موارد دانست.

وی افزود: در ادامه تکمیل برنامه های هوشمندسازی در فراجا، پلیس مهاجرت و گذرنامه امکان استعلام لحظه ای ممنوع الخروجی را “نه امسال بلکه از سالیان گذشته” ایجاد کرده است، شهروندان می توانند افزون بر مراجعه به پنجره واحد خدمات فراجا(سخا)، با نصب و راه اندازی اپلیکیشن «پلیس من»، وضعیت ممنوع الخروجی خود را به صورت آنی بررسی کنند، در صورت ممنوع خروج بودن، تنها کافی است، فرد برای پیگیری موضوع به یکی از دفاتر گذرنامه مراجعه نماید.

 معاون فرهنگی اجتماعی فراجا با تاکید بر اینکه انتظامی کشور در همه حال به فکر مردم است، گفت:  اقدامات فراجا در راستای دسترسی آسان به خدمات انتظامی را می توان از جمله فعالیت های خلاقانه این سازمان دانست چراکه پلیس هیچ‌گاه برای خدمت رسانی بیشتر به مردم منتظر اقدامات و یا خواست دیگر ارگان ها نمانده و در این امور طلایه دار، پیشتاز و حتی پیشران سایر دستگاه ها است.

براساس گزارش پایگاه خبری پلیس، چندی پیش یکی از مسئولان قوه قضائیه عنوان کرده بود فرماندهی انتظامی باید ممنوع خروجی را به افراد اطلاع دهد این در حالی است که با  توجه به پیشرفت پلیس در حوزه هوشمندسازی این قبیل موارد از سالیان گذشته اجرایی شده است.

انتهای پیام

گروه تحریریه مطالب حوادث

نویسنده حوادث با هنر روایتگری هستم. قصه‌گویی بازیگوشانه و قدرت تجسم آن را دارم تا خوانندگان را به دنیای جذاب رویدادها بکشانم.
دکمه بازگشت به بالا