امسال بازارهای نوظهور با بحران بدهی مواجه می شوند

بانک تحلیلگران سرمایه‌گذاری جی پی مورگان هشدار داده است که هزینه‌های وام‌گیری و پیامدهای جهانی جنگ روسیه را افزایش می‌دهد و می‌تواند تا ۱۰ درصد از بازارهای نوظهور را با رتبه پایین ریسک‌پذیر در سال جاری دچار بحران کند.

به گزارش بیگ نیوز، به نقل از بیزنس، فشارهای حادتر تراز پرداخت‌ها و کسری‌های مالی بزرگتر اکنون مشکلاتی را برای پرداخت بیشتر انرژی و غذای خود وارد می‌کنند، تشدید کرده است.

سریلانکا به تازگی نکول شده است و در فرستی قرار گرفته است که قبلا لبنان، سورینام، ونزوئو. روسیه و متحدانش در آشفتگی به سر می برند و نور همان تهدید دنیای جدید است.

جی چی گان اعلام کرد: نزدیک به نیمی از (52) مورخ در نظر گرفتن ما به عنوان حامل بازپرداخت بالا طبقه بندی شده است و مورد هشتم در معرض خطر ذخایر تا پایان سال 2023 قرار دارد که نشان دهنده خطرات بالای پیش پرداخت است و سریلانکا مالدیو، باهاما، بلیز، سنگال، رواندا، گرانادا و اتیوپی می‌شوند.

گران ترین چیز در دنیا افزایش هزینه های زندگی به میزان معینی است.

اولین هدف ملی برد، سوم برد، سومین هدف برد.

اینها هفت تحلیلگر در زمینه سرمایه گذاری Tellimer هستند.

این سودها نشان دهنده چیزی است که یک دولت باید برای وام گرفتن در بازارهای سرمایه بین‌المللی بپردازد و هر چیزی بالاتر از 10 درصد باشد.

جی پی‌گان گفت که علاوه بر هشت کشوری که در معرض خطر نکول فوری قرار دارند، اقتصادهای بزرگ مانند مصر، غنا و پاکستان نیز از نظر مالی و بدهی در کوتاه‌مدت بسیار آسیب‌پذیر هستند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا