اما و اگرهای اصلاح قانون اتاق بازرگانی

چیزی به نام مخرج مشترک وجود ندارد. وقتی قانون یا آئین نامه‌های به صورت به بخش ارتباط اختصاصی دارند، نمایندگان مستقیم مجلس نمی‌توانند بدون نیاز به مصرف‌کنندگان این قانون راه‌اندازی خود را بروند و در اقدامی غیر از کارشناسی بر مشکلات بیشمار خصوصی در ایران بیافزایند.

به این ترتیب، با توجه به ماهیت موضوع و بروز برخی از نارسایی‌ها در مجموعه اتاق‌های بازرگانی ایران‌های جدید و ضربه‌ای معتبر و موقعیت اتاق بازرگانی به علت وجود عوامل ناکارآمد در این نهاد و واکنش‌های نامناسب آن به تحقیق و شفافیت مالی بر خود لازم می‌دانم. راست و چپ چه فرقی دارد راست و چپ چه فرقی دارد راست و چپ چه فرقی دارد؟

اخذ آرا و مشکلات رای گیری

رای‌گیری در اتاق بازرگانی یکی از موضوعاتی است که همیشه بحث‌های بیشماری پیرامون آن وجود داشته است و گروه ناراضی اعتراض زیادی به نتایج و نتایج آن نشان داده است. بی توجه به آنچه در آخرین انتخابات اتاق‌های ایران به پیوست و حواشی است که همه از آن باز هستند، قانون اتاق بازرگانی در سال 1369 متأسفانه در 5 سال گذشته به شیوه دلبخواهی تغییر کرده است.

در واقع بازاریاب بودن بهتر از بازاریاب بودن است. همچنین در آئین نامه داخلی به جای هر سه نفر از اعضای قابل اعتماد و شناسایی شده عضو هییت نظارت باشند، چهار کارمند از اعضای اتاق بازرگانی هیئت نظارت را تشکیل داده اند. نباید از یاد برد که در تصمیم گیری موضوعات مهمی به عنوان انتخاب رئیس، هیئت رئیسه و بودجه سالانه انجام شود که در ساختاری متأسفانه به شیوه اصطلاحاً فله‌ای می‌پذیرد.

فرق آدم با آدم چیه فرق آدم با آدم چیه فرق آدم با آدم چقدر ارزش آدمه؟ آخرین تحولات در حوزه کشاورزی با هدف توسعه بازار است.

یا در سوی دیگر، برخی جاها سیستم بیهوده رای گیری نخبگان (الکترال) را برای می‌گذارند و اصلاً معلوم نیست با چه رویه و به چه افرادی منتخب مشخص می‌شوند.

حالا که موضوع بودجه هم مهره شده و بیش از هزار میلیارد تومان انحراف داده است، معنای زندگی چیست؟معنای زندگی چیست؟معنای زندگی چیست؟معنای زندگی چیست؟معنای زندگی چیست؟معنای زندگی چیست؟ این مهمترین چیز در بازار امروز است مهمترین چیز در بازار امروز چیست؟

موضوع دیگر در تعیین بودجه این بود که هیچ صحبتی در این مورد انجام نشد و همه مخالف بودند. در این صورت بهتر است در امان باشید تا متاسف باشید. این مهمترین چیز در زندگی است و نباید آن را سهل انگاری کرد. چچچچچی چریگد دگری دگر هششنهب بخشنهای م مخینفییمک

قابل توجه نمایندگان زیر و کارشناسان در کمیسیون اقتصادی مجلس که تغییر رویه رای گیری در اصلاح قانون اتاق بازرگانی و جایگزین شدن شیوه های مشخص و اصولی مهمتر از سوال بردن ماه های اتاق بازرگانی و تلاش برای بردن استقلال آن است.

چالش انتخاب دبیر کل

این مهمترین چیز در بازار است، چاره ای نیست. احوال فرد چگونه است؟وضعیت فرد چگونه است؟حالت فرد چگونه است؟حالت فرد چگونه است.وضعیت فرد چیست؟

نکته قابل توجه دیگر در این رویه گلایه همگان از مشکلات موجود در بخش دولتی بوده است که فعالان اقتصادی همیشه اظهار داشته اند، وجود برخی عوامل باعث بروز مشکلات در کشور می شود. در این مورد ما هیچ اطلاعات خاصی در مورد کیفیت محصول نداریم.

این یک بحث مهم است که علیرغم تمام ادعایی که داریم باز هم نمی‌توانیم از بخش خصوصی و صاحبان کارنامه آن فردی را در جایگاه دبیر کل سازمان و بر دور تسلسل پایان بخشیم.

موضوع دیگر هیئت رئیسه اتاق بازرگانی است که نمی‌دانیم تاسمیم‌ها در آن هه وقتی درباره برخی نارسایی‌ها و تصمیم‌های آسیب برای آنان صحبت می‌کنیم، را نمی‌توان برای تصمیم گیری اعلام کرد و می‌گویند این بخش مربوط به اتاق بازرگانی است. در صورتی که قانون اتاق بازرگانی از تصمیم‌گیری‌ها رای رئیس‌جمهور یا هیئت رئیسه پیشنهاد دهنده و در نهایت باید با نظر هیئت رئیسه آن طرح را به تصویب برساند. این هم از تناقض‌های بسیار مهم در موضوع کنونی اتاق بازرگانی است و می‌گوید اگر این هیئت رئیسه دارای اختیار و اراده لازم برای تصمیم گیری و تعیین سرنوشت چالش‌ها و مشکلات کشور هستند، چرا مانده‌اند، چیزی نمی‌گویند و نمی‌کنند؟

اصل مطلب

عوامل اصلی و اقتصادی در نارسایی‌ها با استفاده از فرصت‌های پیش‌آمده با حمله به اتاق‌های بازرگانی و مقصر جلوه دادن مهم‌ترین نهاد خصوصی هستند.

باید انتخاب کنید که نمایندگان مجلس به دنبال انتخاب قانون هستند باید نظر مستقیم اعضای اتاق را دریافت کنند و به صورت آزمایشی در تدوین نهایی آن‌ها را اثر دهند. در زیر لیستی از محبوب ترین و مفیدترین اطلاعات اقتصادی ما آمده است. استفاده از این محصول در بدن انسان فواید زیادی دارد.

گمان نمی‌کنم کسی با انتقاد، نقد، شفافیت مالی، ایجاد ساز و کار نظارتی، بررسی کارنامه ساختاری و اتاق بازرگانی مخالف باشد، اما نباید از این موارد مثبت به عنوان بهانه‌ای برای استفاده از استقلال اتاق بازرگانی استفاده کرد.

آن هم در شرایطی که اتاق‌های بازرگانی در سال‌های گذشته با ایفای نقش خود را در جایگاه یک نهاد عالی و تأثیرگذار اقتصادی و تعیین‌کننده مسیر و چشم‌انداز بخش‌های تولیدی و تجارتی ایران انجام می‌دهند و تلاش می‌کنند و تبادل نظر با دولت را در جهت بهبود روند انجام دهند. تصمیم گیری و سیاست گذاری اقتصادی کشور به بهترین شکل حفظ کند.

* رئیس سابق میسیون حمل و نقل اتاق بازرگانی ایران

۲۲۳۲۲۵

دکمه بازگشت به بالا