اقدمات کوتاه مدت خاندوزی برای اصلاحات اقتصادی

وی گفت: اولویت اقتصادی ایران مستلزم تعدادی اقدامات کوتاه مدت با اثربخشی خوب است ، اما این اقدامات کوتاه مدت باید در مسیر اصلاحات اقتصادی بلند مدت مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش بیگ نیوز ، احسان خاندوزی با اشاره به مشارکت زودهنگام خود در محل کار پس از کسب رأی اعتماد از مجلس شورای اسلامی ، گفت: شرایط خاص اقتصاد ایران به گونه ای است که قصد دارم از هر لحظه برای بهبود عملکرد استفاده کنم. . “

وی افزود: قصد دولت این بود که وزرا بلافاصله پس از دریافت رای اعتماد کار خود را آغاز کنند ، بنابراین ما به لطف دکتر دژپسند و معاونان وی بلافاصله فعالیت ها و برنامه های اقتصادی را آغاز می کنیم.

خاندوزی در مورد آشنایی خود با وزارت اقتصاد گفت: در گذشته به فضل الهی با کارشناسان حوزه سیاست اقتصادی و رهبران اقتصادی سازمان های وابسته به وزارت اقتصاد بودم و آمادگی دارم با افق روشن کار کنید. “

وزیر اقتصاد در مورد مهمترین اولویت ها و برنامه های آینده گفت: اقتصاد ایران به تعدادی از اقدامات کوتاه مدت م effectiveثر نیاز دارد ، اما این اقدامات کوتاه مدت باید در مسیر طولانی مدت مورد توجه قرار گیرد. اصطلاح اصلاح اقتصادی “

دکتر. خاندوزی افزود: این اصلاحات شامل افزایش نقش وزارت اقتصاد در سیاستگذاری کلان اقتصادی برای بازگرداندن ثبات اقتصاد کلان ، کاهش نوسانات قیمت و ارز و پرداختن به موضوعات مشابه است. متأسفانه در مقایسه با دهه های گذشته در سطح بسیار نامطلوبی قرار داریم. رشد اقتصادی پایدار و ما گامی سریع در جهت رشد درآمد سرانه بر می داریم که یکی از کمترین درآمد سرانه در دهه گذشته است.

وی افزود: نکته سوم کمک به بازسازی اقتصاد ایران است تا تحریم ها بی اثر شوند.

وزیر اقتصاد با اشاره به مسئولیت اصلی وزارت اقتصاد گفت: وظیفه اصلی وزارت امور اقتصادی و دارایی تامین مالی توسعه اقتصادی و تأمین مالی دولت از راههای پایدار ، ایمن و کم خطر است. دارایی ها می توانند کلید راه جدیدی در تحول اقتصادی باشند که من آن را در برنامه های وزارت اقتصاد اعلام کردم.

وی در توضیح تعامل با دانشگاهیان ، گروههای مرجع و بخش خصوصی توضیح داد: “البته ، وزارت اقتصاد زمانی موفق خواهد شد که از عقبه و قابلیتها و کارشناسان علمی و پژوهشی کشور و کارشناسان و در نتیجه مکانیزم خاصی استفاده کند. و بررسی اندیشمندان ، طرح مسائل و مشکلات و پرداختن به اولویت هایی که اغلب فعالان در بخش های غیردولتی ، تولیدی و صادراتی با آن روبرو هستند و این تعاملات به سربازان خط مقدم اقتصاد ایران کمک می کند.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد که با کمک بخش خصوصی و سازمان های تعاونی ، سازمان ها و انجمن ها بتوانند دوره موثری را در وزارت اقتصاد آغاز کنند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با 254 رأی موافق ، 25 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع احسان خاندوزی را به عنوان وزیر امور اقتصادی و دارایی انتخاب کردند.

انتهای پیام

بیگ نیوز

رسانه خبری بیگ نیوز لاقمند در زمینه اخبار فرهنگی،پزشکی و اجتماعی با بهرمندی از پایگاه های روز ایران و جهان می باشد.
دکمه بازگشت به بالا