اقدام جالب وزیر خارجه چین برای ادای احترام به میزبان سنگاپوری+فیلم

این پست از سایت خبرگذاری بیگ نیوز برگرفته از سایت ” farsnews.ir ” در مورد مقاله ” اقدام جالب وزیر خارجه چین برای ادای احترام به میزبان سنگاپوری+فیلم ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین بیگ نیوز، اقدام وانگ یی وزیر خارجه چین برای بیرون آوردن کراوات خود در دیدار با «ویویان بالاکریشنان» وزیر خارجه سنگاپور خبرساز شد و برخی تحلیلگران این اقدام را نشانه هوش و تواضع او ارزیابی کردند.

وزیر خارجه چین پنجشنبه هفته گذشته در اولین مقصد از سفر خود به سه کشور جنوب شرق آسیا، ابتدا به سنگاپور رفت و در پایتخت این کشور مورد استقبال همتای سنگاپوری خود قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری آناتولی،  «ویویان بالاکریشنان» وزیر خارجه سنگاپور در باغ گیاه شناسی «بوتانیک» این کشور از وانگ یی وزیر خارجه چین استقبال کرد.

وزیر خارجه چین بعد از خروج از خودروی حامل خود با استقبال همتای سنگاپوری مواجه شد و ویویان بالاکریشان دست خود را دراز کرد تا با وانگ یی دست بدهد. وزیر خارجه چین بعد از دست دادن و در آغوش گرفتن کوتاه همتای سنگاپوری متوجه شد که وی کروات نزده است و همان جا، کراوات خود را درآورد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، اقدام جالب و در لحظه وزیر خارجه چین باعث شد که «ده‌ها هزار نفر» در شبکه‌های مجازی او را مورد تحسین قرار بدهند.

 

 

در فیلمی که از این لحظه منتشر شده، مشخص است که اقدام وزیر خارجه چین مورد توجه همتای سنگاپوری قرار گرفته است. «سان وی دونگ» معاون وزیر خارجه چین هم بلافاصله بعد از وانگ یی، کراوات خود را بیرون آورد.

وزیر خارجه سنگاپور در دیدار با وزیر خارجه چین، او را «دوست خوب» توصیف کرد و پس از این ملاقات در صفحه فیسبوک خود عکسی از وانگ یی با کراوات و بدون کراوات منتشر کرد.

ویویان بالاکریشنان در توضیح محورهای رایزنی با وانگ یی نوشت: «ما یک شام خوب در باغ گیاه شناسی صرف کردیم و گفت‌و‌گوی گسترده‌ای درباره موضوعات مختلف راهبردی داشتیم. ما در مورد علاقه متقابل خود در جهت گسترش گردشگری، تجارت و اتصال هوایی بین چین و سنگاپور صحبت کردیم».

وزیر خارجه سنگاپور از تبادل نظر با وزیر خارجه چین درباره مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی شامل تقویت همکاری بین «اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا» موسوم به «آسه‌آن» و چین خبر داد.

وزارت خارجه چین هم بیانیه‌ای درباره دیدار وانگ یی با وزیر خارجه سنگاپور و محورهای مورد رایزنی آنها منتشر کرد.

طبق این روایت، «دو طرف درباره طیف وسیعی از مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی تبادل نظر کردند. آنها ارتباطات و هماهنگی را تقویت خواهند کرد، به طور مشترک دستاوردهای مثبت نشست‌های رهبران در مورد همکاری (کشورهای) آسیای شرقی را ترویج می‌دهند و مشترکا از صلح، ثبات، توسعه و رفاه منطقه محافظت می‌کنند».

کامبوج |مالزی

 

به رغم تحرکات آمریکا در کشورهای مختلف آسیا، چین و سنگاپور روابط خوبی در عرصه‌های مختلف اقتصادی، نظامی و سیاسی دارند. طی سال‌های اخیر این روابط خود را به شکل برگزاری یک رزمایش ترکیبی در آب‌های بین‌المللی در منتهی الیه جنوبی دریای چین جنوبی بروز داد.

چین درصدد است با تقویت روابط خود با کشورهای جنوب شرق آسیا از دامنه تحرکات ضد چینی آمریکا در این منطقه بکاهد اما واشنگتن طی سالیان گذشته همواره تلاش کرده با دمیدن بر اختلافات سرزمینی میان چین و برخی کشورهای حوزه دریای چین جنوبی و چین شرقی، مانع از تعمیق روابط پکن با آنها شود.

وانگ یی وزیر خارجه ۶۹ ساله چین بعد از این دیدار و پایان سفر سنگاپور، به مالزی و کامبوج رفت و با مقام‌های این دو کشور درباره تقویت روابط با چین و دیگر موضوعات مورد علاقه رایزنی کرد.

پایان پیام/م
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

نشر بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای صنعتی و تجاری جهانی. با دانش در زمینه بازارهای جهانی و تجارت بین‌الملل، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای صنعتی، شرکت‌ها و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و بازاریابی، به شما دیدی جامع از تحولات صنعتی و تجاری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا