افشای دیدار وزرای خارجه اسرائیل و لیبی، تلاش برای عادی‌سازی روابط را دشوار کرد

این پست از سایت سایت اطلاع رسانی بیگ نیوز برگرفته از سایت ” www.khabaronline.ir ” در مورد مقاله ” افشای دیدار وزرای خارجه اسرائیل و لیبی، تلاش برای عادی‌سازی روابط را دشوار کرد ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

وزارت خارجه |وزیر امور خارجه

  به نقل از المیادین، یک مقام بلندپایه آمریکایی گفت که اقدام «اسرائیل» در برملا کردن دیدار نجلاء المنقوش وزیر امور خارجه لیبی و الی کوهن وزیر خارجه رژیم صهیونیستی، «مذاکرات با لیبی را نابود کرد».

وی تاکید کرد که لو رفتن این دیدار، نه تنها مذاکرات با لیبی برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را نابود کرده، بلکه کار برای عادی سازی روابط با دیگر کشورها را دشوار کرده است.

در همین رابطه، پایگاه اطلاع رسانی اکسیوس به نقل از مسوولان آمریکایی نوشت: واشنگتن به وزارت خارجه اسرائیل گفت که افشای این دیدار، به تلاش‌های آمریکا برای عادی سازی روابط آسیب زد.

درپی افشای دیدار منقوش با الی کوهن وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در رم ایتالیا، عبدالحمید الدبیبه نخست وزیر دولت وحدت ملی لیبی بامداد امروز (دوشنبه) المنقوش را از کار تعلیق کرده بود. در پی دیدار وزیر خارجه لیبی با وزیر خارجه رژیم صهیونیستی، سرویس امنیت داخلی این کشور نیز منقوش را تا انجام تحقیقات ممنوع السفر کرد.

یک مسوول بلند پایه رژیم صهیونیستی پیشتر مدعی شد که دیدار منقوش با کوهن با اطلاع نخست وزیر لیبی بوده و مسوولان اسراییلی پس از افشای این خبر، از فرار منقوش به ترکیه با یک هواپیمای شخصی اطلاع داشتند.

این ادعا در حالی مطرح شد که شخص نخست وزیر لیبی پس از افشای خبر، منقوش را از کار تعلیق و وی را برای تحقیقات به مراجع ذیربط نظارتی معرفی کرد و ظهر امروز نیز وی را از سمتش برکنار کرد.

گروه‌ها، شخصیت‌ها و مردم لیبی نیز یکشنبه شب در واکنش به دیدار وزیر خارجه این کشور با وزیر خارجه رژیم صهیونیستی بار دیگر مخالفت خود را با هرگونه روابط با این رژیم اعلام کرده و تظاهرات کنندگان لیبیایی نیز پرچم رژیم صهیونیستی را آتش زدند.

310310

نشر بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای صنعتی و تجاری جهانی. با دانش در زمینه بازارهای جهانی و تجارت بین‌الملل، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای صنعتی، شرکت‌ها و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و بازاریابی، به شما دیدی جامع از تحولات صنعتی و تجاری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا