افزایش ماندگاری و ارتقای ارزش تغذیه‌ای مواد خوراکی با نانوذرات

گروه استان های خبرگزاری آنا؛ مراسم افتتاحیه و اختتامیه ششمین جشنواره سراسری فناوری نانو دانشگاه آزاد اسلامی سوم و چهارم 1400 به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج و با حضور مسئول و تجلیل از برگزیدگان دوره ششم برگزار شد.

اختراعات برتر، ابتکار و نوآوری برتر، مقالات برتر، کتب برتر، ایده های برتر، محصولات برتر، شرکت های دانشبنیان و تولیدی برتر، محقق برتر (در شاخه های مختلف: افراد حقیقی، اعضای هیئت علمی، دانشجویی، دانشآموزی)، آزمایشگاه برتر، مرکز تحقیقات. برتر، رح‌های پژوهشی و دانش‌بنیان برتر پ پایان‌نامه برتر (رشد و دوتری)


بیشتر بخوانید:

حمایت‌های مادی و معنوی مدیران صنعتی از پیشرفت فناوری نانور

سنتز سبز نانوذرات نقره با استفاده از گیاه عصاره آبی شاه‌تره

شما باید بتوانید از دنیای علم و فناوری در دنیای فناوری استفاده کنید.

گذری بر ۶ دوره جشنواره فناوری نانو در دانشگاه آزاد اسلامی


تور بازدیدهای صنعتی مجازی، برگزاری استارتآپ در مرتبط با نانوفناوری، برگزاری کارگاه های پژوهشی، آموزشی و سخنرانی های تخصصی، برگزاری نمایشگاه مجاری نانو و برگزاری چالش فناوری نانو از مهمترین برنامه های جنبی جشنواره ششم بود.

حمایت از توسعه علم، فناوری و تجاری سازی محصولات نانو، شناسایی و قدردانی از افراد حقیقی و حقوقی توانمند و فعال در حوزه فناوری نانو دانشگاه آزاد اسلامی، هدایت فعالیت های واحدهای دانشگاهی و مراکز تحقیقاتی فعال دانشگاه به سمت فناوری نانو و فعالیت های پیشرو در این زمینه. مهمترین هدف این بود که اولین نفر از این نوع در جهان شویم.

ششمین دوره جشنواره فناوری نانو دانشگاه آزاد اسلامی و نمایشگاه توانمندی های فناوری نانو سوم بهمن 1400 آغاز به کار کرد و 75 محصول حوزه فناوری نانو در این نمایشگاه برای آشنایی با پژوهشگران و کارشناسان رونمایی شد.

در ششمین دوره جشنواره ملی فناوری نانو، 936 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که از این میان 460 مقاله 18 اختراع 21 ابتکار و نوآوری 22 تحقیق, 292 پایان نامه 26 ایده 18 طرح پژوهشی و دانش بنیان 25 کتاب 6 مرکز A study of how a person is رتبه بندی شده و چه مقدار پول برای یک فرد خاص در یک دسته متفاوت خرج کرده است.

ساره هاشمی متولد شهر تهران تحصیلات مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در رشته بیماری شناسی با رتبه اول در هر دو مقطع گذرانده و اکنون دانشجوی مقطع دکتری دانشگاه تهران در گرایش کنترل بیولوژیک است. علاقه‌مند به فعالیت‌های علمی و آزمایشگاهی بوده و بیشتر اوقات خود را در این زینینه می‌گذراند.

او در مراسم افتتاحیه و اختتامیه ششمین جشنواره سراسری فناوری نانو دانشگاه آزاد اسلامی که سوم و چهارم اسفند 1400 به میزبانی دانشگاه آزاد واحد اسلامی کرج و با حضور حضور و تجلیل از برگزیدگان دوره ششم برگزار شد در بخش شاخص “ایده” با ارائه ایده “استفاده” برگزار شد. از لفافهای پوششی حاوی پروتئینهای پروبیوتیک کننده نانوذرات نقره جهت افزایش ماندگاری و افزایش ارزش تغذیه ای مواد خوراکی “از برگزیدگان این جشنواره شناخته شده و از وی تجلیل شد.

هاشمی صاحب ایده “استفاده از فرآیند تخمیر در افزایش ماندگاری و کیفیت گیاهان دارویی” نیز و بهتازگی در کنگره فرآوری و مکانیزاسیون گیاهان دارویی مرکز آموزش علمی امام خمینی (ره) استان البرز جزء پنج ایده برتر شناخته شد.


بیشتر بخوانید:

سیری در ۵ دوره جشنواره فناوری نانو

معرفی برترین های ششمین جشنواره فناوری نانو دانشگاه آزاد اسلامی

اختراع پوشش و چسب پایه آب ضد حریق


زادروز سیاست جهان

برگزیده ششمین جشنواره فناوری نانو دانشگاه آزاد اسلامی در تشریح ایده‌های خود با عنوانتفاوت بین کالاها و صنعت کالاها تفاوت مواد صنعتی.«به خبرنگار خبرگزاری آنا گفت: جرقه این ایده از یک خبر است که در شبکه های اجتماعی دیدم آغاز شد که سالانه 225 تریلیون پلاستیک در سراسر دنیا تولید می شود و تا 5 تریلیون از این مقدار 4، سهم کیسه های پلاستیکی در یک سال در جهان است. ؛ اولین اتفاقی که برای من افتاد این بود که نه غذایی داشتم و نه غذایی برای خوردن.

وی ادامه داد: از سوی دیگر با توجه به اهمیتی که برای مصرف مواد غذایی سالم و باکیفیت قائل هستم، استفاده از اسیدهای لاکتیک برای افزایش خواص کیفی غذاها و تلفیق علم نانوفناوری با صنایع غذایی و بسته بندی مواد را مطرح می کنم.

هاشمی هدف اصلی از ایده خود را برای کمک به حفظ سلامت محیطی با کاهش مصرف مواد پلاستیکی و در عین حال کمک به سلامت بشر دانست و افزود: با توجه به قابلیت های اسید لاکتیک (LAB) در سنتز نانوذرات نقره، استفاده از این مواد می تواند علاوه بر آن برای ارتقای ارزش غذایی مواد خوراکی با سنتز نانوذرات نقره که خواص آنتی باکتریال آنها به خوبی شناخته شده است، باعث کاهش مصرف مواد نگهدارنده شیمیایی می شود.

قققق لولر مکککو دده،،،،،ت وییاایی

این پژوهشگر یادآور شد: باکتری های اسید لاک جدا از تولید ویتامین ها و مواد مغذی، عوامل سمی را هیدرولیز می کنند و ترکیبات زیستی خاصی را افزایش می دهند. از هزارتوی هزارتوی دخمه پرپیچ و خم کار.

برگزیده ششمین جشنواره فناوری نانو دانشگاه آزاد اسلامی اضافه می شود با تولید پوشش محافظ خوراکی، پروتئین های پروبیوتیک وارد بدن شده و به تقویت فلور میکروبی روده، ویتامین ها و اسیدهای آلی و درمان بسیاری از بیماری ها مانند کمک می کند.


بیشتر بخوانید:

بهبود خواص و فرآوری گیاهان دارویی در فرآیند تخمیر

کاتالیزگر مغناطیسی هست-پوسته طراحی و سنتز شد

تصویر بیمار از بیمار از بیمار


به گفته صاحب ایده “استفاده از لفافهای پوششی حاوی پروتئینهای پروبیوتیک تولید کننده نانوذرات نقره برای افزایش ماندگاری و افزایش ارزش تغذیه مواد غذایی” این ایده می تواند در صنعت بسته بندی مواد غذایی بهعنوان پوشش محافظتی قابل مصرف برای مواد مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

شما برای موفقیت به چیزی بیش از شانس نیاز دارید و برای موفقیت به بیش از شانس نیاز دارید.

هاشمی ایده خود را تشریح و اظهار کرد: استفاده از این پوشش می تواند تحولی عظیم در صنعت مواد غذایی ایجاد کند، مواردی که اشاره می کند به حفظ محیط زیست با کاهش مصرف کیسه های پلاستیکی، بهبود کیفیت و خواص مواد غذایی، کمک به مصرف کنندگان، کمک به افراد دارای مشکلات و بیماری های خاص کمک می کند. تجزیه به لاکتوز، ویتامین، یبوست و …)، کاهش مصرف مصرف مکمل های غذایی، کمک به افزایش آرزوی با تولید این محصول و تولید آن از محیط زیست این طرح است.

وی با بیان اینکه این طرح به امکانات آزمایشگاهی معمولی و قابل دسترسی نیاز دارد، عنوان می شود که در کل با یک پروسه ساده و تقریباً کمهزینه می توان به محصولی باارزش و باکیفیت دست پیدا کرد، اکنون آزمایشگاهی تجهیزات نیاز به وکیل و دهلیز است.

این در پاسخ به این پرسش که آیا از حمایتی در اجرای ایده‌های خود می‌اندیشد آنا می‌گوید: معمولاً ایده‌ها در سطح ایده می‌مانند و مورد حمایت نمی‌گیرند، چه بسا که به همین دلیل با وجود داشتن ایده‌های ناب حتی از مطرح‌کردن به آن، استفاده کنند. هم امتناع می‌کنند. یده برگزیده جشنواره فناوری نانو کاملاً قابل اجرا. اما هدف از تجهیزات چیست؟هدف از تجهیزات چیست؟هدف از تجهیزات چیست؟هدف تجهیزات چیست؟هدف از تجهیزات چیست؟

انتهای پیام / ۴۰۷۸/۴۰۶۲ /

دکمه بازگشت به بالا