افزایش تلفات و زخمی‌های زلزله در مراکش

این پست از سایت بیگ نیوز برگرفته از سایت ” www.isna.ir ” در مورد مقاله ” افزایش تلفات و زخمی‌های زلزله در مراکش ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

درمان |روستا

وزارت کشور مراکش اعلام کرد: تلفات زلزله ۶.۸ ریشتری در مرکز این کشور تاکنون به ۲۹۰۱ تن افزایش یافته و تعداد زخمی‌ها نیز به ۵۵۳۰ تن رسیده است.

به گزارش بیگ نیوز به نقل از الجزیره، امدادگران با دست خالی یا با استفاده از تجهیزات سنگین همچنان در تلاش هستند تا بازماندگان بیشتری را از زیر آوارهای زلزله‌ نجات دهند.

این زمین‌لرزه، ده‌ها روستا را به ویرانه تبدیل کرد و مقاماتی از سازمان جهانی بهداشت می‌گویند که این فاجعه بیش از ۳۰۰ هزار نفر را تحت تاثیر قرار داده است.

مقامات دولتی چادرهایی برپا کرده‌اند و در حال توزیع پتو، غذا و آب هستند. با این حال ساکنان می‌گویند که هیچ چیز به اندازه کافی موجود نیست.

پزشکان در مراکز درمانی موقت به درمان هزاران زخمی مشغول هستند و با اینکه از همکاران خود در شهرهای بزرگتر کمک می‌گیرند اما با مشکل محدودیت منابع و تجهیزات دست و پنجه نرم می‌کنند.

این زمین‌لرزه به بزرگی ۶.۸ ریشتر که قوی‌ترین زلزله در تاریخ این کشور واقع در شمال آفریقا محسوب می‌شود، جمعه شب حدود ساعت ۲۳:۰۰ به وقت محلی در منطقه‌ای کوهستانی روی داد.

انتهای پیام

گروه تحریریه اجتماعی

پژوهشگر مسائل اجتماعی با تمرکز بر تحولات سیاسی و نقش آن در جامعه. مقالات کوتاه و تحلیلی درباره مسائل سیاسی فعلی.
دکمه بازگشت به بالا