افت تولید انواع فولادها در ۸ ماهه امسال

آمار تولید فولاد نشان می دهد که از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه، تمامی محصولات فولادی اعم از شمش، پروفیل تخت و بلند، فرآورده ها و آهن اسفنجی نسبت به هشت سال اول 3 تا 12 درصد کاهش تولید داشته است. ماه‌های سال گذشته در میان بیشترین کاهش تولید، مقاطع مسطح فولاد بود.

بر اساس آماری که انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در اختیار بیگ نیوز قرار داده است، در هشت ماهه امسال کمترین کاهش در مجموع تولید مقاطع بلند فولادی (تیرآهن، یراق آلات، تیر، نبشی و سایر مقاطع) و آهن اسفنجی بوده است. در این مدت 7 میلیون و 386 هزار تن مقاطع بلند فولادی تولید شد که نسبت به 8 ماهه سال گذشته 3 درصد کمتر از 7 میلیون و 623 هزار تن بوده است.

تولید اسفنج در هشت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل به همین میزان (سه درصد) کاهش یافت و از 20 میلیون و 704 هزار تن در مدت مشابه سال گذشته به 20 میلیون و 68 هزار تن رسید. مدت مشابه سال

تولید محصولات فولادی از ابتدای سال جاری تاکنون 12 میلیون و 913 هزار تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته (13 میلیون و 883 هزار تن) هفت درصد کاهش داشته است.

همچنین در این مدت 18 میلیون و 529 هزار تن شمش فولادی (پلیت، لگ و بلوم) تولید شد که در مقایسه با 20 میلیون و 597 هزار تن تولید در مدت مشابه سال 1399، 10 درصد کاهش داشته است.

در نهایت از ابتدای امسال تا پایان آبان ماه، مجموع تولید مقاطع مسطح فولادی (هت پلیت، صفحه سرد و ورق روکش دار) به 5 میلیون و 527 هزار تن در مقابل 6 میلیون و 260 هزار تن در 8 ماهه سال گذشته رسید. سال در این مقایسه آماری تولید، تولید فولاد 12 درصد کاهش داشته که بیشترین کاهش را به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا