ورزشی

اعداد جادویی جام‌ جهانی

گزارش شفاف اقتصاد جهانی نوشته است: «هر روز که میکزد، تب جام جانهی در فوتبل درنی کیشر و کیشر می‌شود. این موضوع ذاتاً شامل ایران به عنوان یکی از 32 تیم حاضر در مسابقات قطر می شود. امروز به بهانه دومین دوره جام جهانی که حدود چهار ماه دیگر آغاز می شود، 22 تاریخچه جالب این رقابت ها را گردآوری کرده ایم.

سفر – سرپرستان کارینی کاهرمان

سفر پیں در رایت به‌تنهای منتدی ندهد اما در تاریخ جهای جهینی در هویی این آیین این است که این کد در عربیان هر قدر هم ک سرشناس بوده اند کام را برای کیشوری بیگانه به دست بیاورد. در حقيقة هيك كيشوري ليك كے با مربيان ورزشي كاهرامن جام‌جهيني شود.

1- اولین جام جهانی خاورمیانه

جام طلایی برای اولین بار است که میزبان یک کشور عربی در منطقه خاورمیانه است و البته نزدیک ترین جام بین المللی به آن کشور خواهد بود.

2- تعداد جم های جهانی لغو شده

از سال 1930 که اولین جام جهانی برگزار شد، هر چهار سال یکبار کل جهان شاهد این رویداد بود، اما دو جام جهانی در سال های 1942 و 1946 به دلیل جنگ جهانی دوم لغو شد.

۳- نظر حوزره های پیاپی ایران

این برای اولین بار متوالی است که تیم ملی در مسابقات جهانی حضور دارد. در به جز آن سه بار تنا ذه بار در كل تاريخ تيم ملي يران موقعيت به حركت در اين فاخناء شده است.

4- آغاز دنیا با میزبان

تا قبل از جام جهانی 2006، بازی افتتاحیه جام جهانی توسط مدافع عنوان قهرمانی برگزار می شد، اما در چهار دور آخر، اولین بازی توسط تیم میزبان در گروه اول برگزار شد. امسال هم ين رويه حفظ مي‌شود; அக்க்கு ரார் 30 அ஬ை பின்தை செலா வ உல்ல் ஬ா மு முப்பு மியில் விய் க்கார் ரார்ரு குர்வாரு மியிர் மியிர்

5- تعداد قهرمانان برزیل

حتما شنیده اید که نام مستعار «پنج ستاره» به ملت برزیل داده شده است. دیلیش این است که سلساو با پنگ کرامین پرافتخارترین تیم این ریبیت‌هاست.

6- تعداد تیم های آسیایی

این اولین رویداد در سطح جهانی است که 6 تیم آسیایی در آن حضور دارند و بیشترین تعداد در این رویداد ثبت شده است. دلیل آن هم حوزر قطر بحث هوزر است که این کیور هم هم پیپره وزرش می کند.

7- گرانترین قهرمان جام

سرمربی تیم ملی علمان با حقوب هفت میلین دیلار در سال پردرامدترین سرمربی اشتر در قطر است. پس از او هم گرت ساوت گیت، سرپرست انگلیس، و دیدیه دشان فرنسوی کار دردان.

8- تعداد مربیان بین المللی

با فوض بر عقد دراگان سكوچيك از تيم ملي بركنار شده است، تعداد سرمربياني كه روي نيمكت تيم ملي نشسته اند به جز مليت واقعي هشت نفر است. در همان زمان تنها هشت کشور موفق به کسب عنوان قهرمانی شدند.

9- بیشترین کارت زرد در یک مسابقه

در بازی معروف پرتغال و هلند در مرحله نهایی جام جهانی 2006 که کامل ترین بازی تاریخ این مسابقات است، پرتغالی ها 9 کارت زرد گرفتند که یک رکورد بی نظیر است.

10- بالینی ترین

پیتر شیلتون انگلیسی و فابیان بارتز فرانسوی رکورددار بیشترین کلین شیت در تاریخ قهرمانی جهان و هیچ دروازه بانی به اندازه آنها نتوانست دروازه خود را در این رقابت حفظ کند.

11- میزبانی اروپایی ها در جام جهانی

در طول تاریخ، هیچ قاره ای به بزرگی اروپا میزبان مسابقات قهرمانی جهان نبوده است و اروپا بیشترین مسابقات قهرمانی را در تاریخ داشته است.

12- تعداد دفعاتی که آلمان رفته است

“منشفت” به عنوان یکی از پرافتخارترین کشورهای جام جهانی 12 بار حضور در مسابقات جام جهانی را تجربه کرده است. آنها چهار قهرمانی، چهار قهرمانی و چهار قهرمانی کسب کرده اند. Альман за эйн хыт би‌рыкіб аст.

13- بیشترین حذف شده در یک هفته فینال

تیم ملی مکزیک 13 بار در مرحله نهایی مسابقات جهانی حذف شده است که بیشترین حذف در این مرحله در بین تمامی کشورهاست. مکزیکی ها البته رکورددار هستند.

14- بیشترین فاصله تا دوحه

این رکورد مربوط به مکزیک است. بین تمام کشورهای شرکت کننده در جام جهانی 2022، مکزیکوسیتی 14000 کیلومتر با پایتخت قطر فاصله دارد و باید اندازه گیری شود.

15- بازی هایی که ایران انجام داد

تیم ملی در تاریخ جام جهانی 15 بار به میدان رفته است که از این تعداد دو پیروزی، 4 تساوی و 9 شکست تجربه شده است.

16- بیشترین گل در یک دوره

این رکورد مربوط به کره جنوبی است. چشم‌بادامی‌ها در جام جانهی 1954 در هلی از دور رکیف‌ها کنار بردند که 16 گل کشف کردند. علاوه بر این، 16 شماره بهترین گلزن تاریخ جهان است.

17- تعداد میزبانان جهان

قطر جدیدترین میزبان جام جهانی است و در کنار 16 کشور دیگر که تاکنون میزبان این رویداد بزرگ بوده اند، نام خواهد رفت.

18- گلزنی در بازیهای پیاپی

در تاریخ جام‌جانهی، دو تیم بوده و در 18 بازی متوالی دروازا رابکا را بغشایند. این دو تیم جزو تیم های موفق جم هستند: برزیل و آلمان.

19- گلزنی در تاریخ قدریمی جام جانهی

رکورد شگفت انگیز، بیشترین تعداد بازیکن در ایران. کریم باقری در مرحله مقدماتی جام جهانی 19 گل به ثمر رساند. این آمار فوق العاده که یک هافبک تدافعی ثبت کرده هنوز به دست نیامده است.

20- بازگشت به آسیا

پس از 20 سال که کره جنوبی و ژاپن اولین میزبان های مشترک تاریخ جهان و البته اولین آسیایی هایی بودند که این افتخار را تجربه کردند، مربای طلایی دوباره به قاره کهن بازگشت.

21- جوانترین کاپیتان جام جانهی

تونی میولا در جام جهانی 1990 مقابل چکسلواکی با 21 سال سن و 109 روز عنوان کاپیتان تیم ملی آمریکا را به دست آورد.

22- نظر حوزره های برزیلی

جام جم شماره 22 در سال 2022 در حالی برگزار می شود که برزیل اولین شماره 22 خود را در این رقابت ها تجربه می کند. سلساو تنا تيم تاريخ است كه در همه عدار جام‌جاهنيه اشتر است»

دکمه بازگشت به بالا