اعتقاد به مهدویت مهم‌ترین و پویاترین باورهای دینی مسلمانان است

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از بیرجند، نشست هم اندیشی مهدویت با موضوع «مهدویت و حدیث متواتر ائمه دوازده گانه» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند برگزار شد.

یکی از اعضای هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در این نشست گفت: امام حسین (ع) و حضرت سیدالساجدین (علیه السلام) که از زمان خود تا قیامت به همه یاد دادند که چگونه با معبود خود صحبت کنند.

حجت الاسلام غلامحسین زینلی به ارائه مباحثی پیرامون موضوع مهدویت پرداخت و اعتقاد به مهدویت را یکی از مهم ترین، اصیل ترین و پویاترین باورهای دینی مسلمانان دانست.

وی افزود: اخباری که از پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) صادر شده است به حدی است که تعدادی از علمای شیعه و سنی را بر اساس روایات تا سال های قبل از ولادت حضرت مهدی (عج) قادر ساخته است. پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و اهل بیت علیهم السلام کتاب مستقلی درباره زندگی آن حضرت بنویسند یا فصل و فصلی از کتاب خود را به زندگی آن حضرت اختصاص دهند.

یکی از اعضای هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی خاطرنشان کرد: بر اساس روایات موجود در منابع مهم و دست اول اهل سنت دوازده جانشین پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله و سلم از اهل بیت هستند. -بیت علیهم السلام دوازده، اعتقاد به امامان دوازده گانه علیهم السلام به عنوان جانشینان پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و سلم است.

زینلی گفت: شیعه بودن ائمه دوازده امامی کاملاً واضح است، زیرا پیروان این مذهب را شیعه دوازده امامی می نامند و این عقیده در بین علمای اهل سنت یک موضوع ریشه دار است.

حجت الاسلام محمد حاجی زاده قائم مقام نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی نیز برگزاری چنین نشست های هم اندیشی را در شناخت معارف مهدوی بسیار حائز اهمیت دانست و به تاکید دکتر طهرانچی در جلسه اتحادیه دانشگاه های شرق در خصوص معارف مهدوی اشاره کرد. دو موضوع مهم تقریب مذاهب و مهدویت: دغدغه فرهنگی مسئولان قابل تقدیر است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی نیز تصریح کرد: تبیین معارف عمیق مهدوی و استمرار این گونه جلسات و تدبرها موجب شناخت بیشتر و عمیق تری نسبت به اهل بیت علیهم السلام و مهدویت می شود.

سید حسن هاشمی با اشاره به اینکه مسئولان عالی دانشگاه به مسائل فرهنگی و معنوی به ویژه در موضوع مهدویت توجه جدی دارند و در این راستا حرکت فرهنگی گسترده ای انجام شده است، گفت: و انتظار برکات ارزشمندی را خواهیم داشت. به منظور تقویت آموزه های اعتقادی و فرهنگ مهدوی.

انتهای پیام/4078/

دکمه بازگشت به بالا