اضافه شدن جایزه جدید به مراسم توپ طلا

پس از اهدای توپ طلا، مجله فرانسوی «فرانس فوتبال» نیز برای اولین بار جایزه مولر را اهدا کرد. این جایزه به بازیکنی تعلق می گیرد که در فصل قبل بیشترین گل را برای باشگاه و کشورش به ثمر رسانده باشد و این جایزه به نام گرد مولر، مهاجم افسانه ای آلمانی نامگذاری شده است.

جایزه مولر اکنون بخشی از مراسم است.

الیور کان، مدیر باشگاه بایرن روز جمعه گفت: خانواده مولر و کل باشگاه بایرن از تصمیم فرانس فوتبال برای نامگذاری جایزه بهترین گل به نام مولر خوشحال هستند. مولر موفق ترین مهاجمی است که آلمان تاکنون داشته و یکی از بزرگترین مهاجمان تاریخ فوتبال جهان است. או יק אסטורה אסט. היק קס בישתר אז או סעעואר אינ איפטיכ ניסט.”

گرد مولر تمام دوران بازی خود را در بایرن مونیخ گذراند. و با مجموع 554 گل در 599 بازی و 68 گل برای تیم ملی آلمان در 62 بازی، یکی از موفق ترین مهاجمان تاریخ است. او با 365 گل از رابرت لواندوفسکی، ستاره سابق بایرن (312) در الی رقبة لوحدة هذا الفندسلیجا تاریخ بوندسلیگا است.

در سال 1970، مولر اولین آلمانی بود که برنده توپ طلا شد. در سال 1972 آلمان قهرمان اروپا و در نهایت در سال 1974 قهرمان جهان شد. گرد مولر در 15 آگوست 2021 در سن 75 سالگی درگذشت.

بیشتر بخوانید:

251251

دکمه بازگشت به بالا