اقتصادی

اصلاحات ارزی ۱۰ سال دیر انجام شد

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران می‌گوید: دیر انجام اصلاحات می‌شود که هزینه‌های جانبی اجرای این طرح افزایش پیدا کند و به همین دلیل دولت باید در این حوزه به عصا عمل کند.

به گزارش بیگ نیوز، محمدعلی رضایی درباره وضعیت تولیدی پس از اجرای سیاست‌های اصلاحات آرزوی دولت اظهار کرد: در سال‌های گذشته بارها اعلام شد که اقتصاد اعلام کرده است که سیاست‌هایی مانند آرزوی داشتن به نفع ایران نیست و باید در این زمینه سیاست‌ها تغییر کند. اگر شاهد باشیم این حق نزدیک است و اگر نزدیک باشد تمام شده است.

وی ادامه داد: اگر در زمان مد نظر این اصلاحات در دستور کار قرار می‌گرفت هزینه‌های جانبی و مشکلات اجرایی بسیار کمتر بود اما در شرایط فعلی باید سختی‌های را تحمل کند.

عضو اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه باید اصلاحات ارزی به شکل پلکانی انجام شود به سایت این اتاق گفت: یکی از اصلی‌ترین مشکلاتی است که در حال حاضر با آن روبرو هستیم، به دنبال افزایش قیمت تمام کالاهای تولیدی هستیم. با این برچسب قیمت، می توانید آنچه مردم به دنبال آن هستند را بخرید و کاری که می توانید انجام دهید استفاده فعال از کل بازار است.

رضایی ادامه داد: در چنین شرایطی می‌توان برنامه ریزی کرد که در یک زمان بندی پنج ساله این اصلاحات به مرحله نهایی می رسد و اقتصاد ایران تا آن زمان خود را ترمیم کند.

وی با بیان اینکه به همه کالاهای ایرانی در این حوزه می‌افزاید، تأثیرگذار خواهد بود: ما باید قیمت تمام محصولات خود را ارائه دهیم که در کنار تأمین نیازهای داخلی کالاهای ایرانی امکان رقابت در بازارهای بین‌المللی را نیز داشته باشند. بهترین راه برای کسب درآمد در بازار این است که آن را امتحان کنید و به آنچه می خواهید برسید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا