استقبال از هوشمندسازی نظام سلامت و توجه به مقوله هوش مصنوعی

این پست از سایت بیگ نیوز برگرفته از سایت ” www.iribnews.ir ” در مورد مقاله ” استقبال از هوشمندسازی نظام سلامت و توجه به مقوله هوش مصنوعی ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت: هوشمندسازی نظام سلامت و توجه به هوش مصنوعی در این حوزه باید به‌شدت موردتوجه قرار گیرد و با روی باز از آن استقبال شود.

استقبال از هوشمندسازی نظام سلامت و توجه به مقوله هوش مصنوعیبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از وبدا، دکتر بهروز رحیمی ضمن اشاره به جایگاه آموزش در جامعه و به‌ویژه وزارت بهداشت، آموزش نیرو‌های سلامت و نقش‌آفرینی در ارتقای سواد سلامت جامعه را از مؤلفه‌های مهم وزارت بهداشت عنوان کرد.

وی افزود: استقرار و استمرار بهره‌وری، هم در حوزه منابع انسانی و هم در حوزه مالی و سازمانی در وزارت بهداشت با جدیت دنبال می‌شود.

دکتر رحیمی تربیت نیروی انسانی توانمند و جامعه‌پذیری کارکنان در نظام سلامت را بسیار حائز اهمیت عنوان کرد و گفت: پرداختن به جزییات و درعین‌حال، درگیر نشدن در آن، تنها با هماهنگی و هم‌فکری قابل انجام است.

وی در ادامه توسعه و توجه چشمگیر به ارتقا زیرساخت‌های بهداشتی و نظام شبکه را از اولویت‌های وزارت بهداشت برای اجرای برنامه سلامت خانواده و نظام ارجاع عنوان کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، نقش‌آفرینی و مدیریت هزینه‌های نظام سلامت را یکی از لازمه‌های اصلی بهره‌وری عنوان کرد و گفت: به دنبال کاهش سهم پرداخت از جیب مردم در دسترسی به خدمات سلامت هستیم.

وی با تأکید بر اینکه هر جهشی به منزله رشد نیست، تصریح کرد: هوشمندسازی نظام سلامت و توجه به هوش مصنوعی در این حوزه باید به‌شدت موردتوجه قرار گیرد و با روی باز از آن استقبال شود.

دکتر رحیمی تاکید کرد: شناسایی خطا‌های پرتکرار و مراکز هزینه‌بر و کنترل این موارد در ارتقا بهره‌وری و مدیریت هوشمند بسیار مؤثر است.

بیگ نیوز

رسانه خبری بیگ نیوز علاقمند در زمینه اخبار فرهنگی،پزشکی و اجتماعی با بهرمندی از پایگاه های روز ایران و جهان می باشد.
دکمه بازگشت به بالا