استریل تجهیزات پزشکی با سامانه ایران‌ساخت

محققان یک شرکت مبتنی بر علم سیستم ایرانی تولید کرده اند که گاز اتیلن اکسید استریل تولید می کند که می تواند تجهیزات پزشکی یکبار مصرف را ضد عفونی کند.

به گزارش بیگ نیوز، محمدجعفر حسینی، مدیرعامل شرکت دانشبانیان شعر گفت: این دستگاه استریل که توسط فناوران و متخصصان این شرکت ساخته شده، فشرده، استفاده و نگهداری آسان است. انرژی کم.”

وی افزود: دستگاه استریل به طور ویژه برای سهولت استفاده و سهولت استفاده کاربر طراحی شده است. دستگاه تمام اتوماتیک و استریل با دوربین تقویت شده و دو یا یک درب طراحی شده برای مانیتورینگ تمامی پارامترهای کنترلی قابل تنظیم و تغییر می باشد.

حسینی گفت: سیستم تمام اتوماتیک برای نظارت بر فرآیند استریلیزاسیون با گاز اتیلن اکسید در اندازه های یک تا 30 متر مکعب طراحی شده است. این محصول برای انواع تجهیزات پزشکی یکبار مصرف مانند سرنگ یکبار مصرف، انژکتور، سر سوزن سرنگ، لباس پزشکی یکبار مصرف، حامل های کشت، لوله های پزشکی و سایر محصولات پزشکی یکبار مصرف استفاده می شود.

وی گفت: فناوری استریلیزاسیون اکسید اتیلن به روشی کاملاً منحصر به فرد در خط مقدم فرآیندهای استریلیزاسیون صنعتی قرار دارد. این گاز برای محصولات ارگانیک و غیرپزشکی که نیاز به استریلیزاسیون دارند کاملاً مؤثر است، تأثیر کاملی بر بافت‌های آلی دارد و نفوذپذیری بالایی دارد. یک سیستم کنترل حرارتی دقیق برای جلوگیری از تشکیل رسوبات پلیمری باقیمانده از گاز اکسید اتیلن استفاده می شود.

حسینی گفت: فرم مبدل گاز یک سیستم سلولی استریل است که به راحتی قابل نگهداری و تعمیر است. مبدل گاز از فولاد ضد زنگ ساخته شده و دستگاه به گونه ای طراحی شده است که فشار منفی بالا را تحمل می کند.

به گفته معاون علمی رئیس جمهور، وی در ادامه گفت: دستگاه استریل با این ویژگی ها برای اولین بار ساخته شد و با سایر موارد متفاوت است، جمع و جور و کارکرد آسان و در عین حال مصرف انرژی کمتری دارد.

مدیرعامل دانشبانیان گفت: نظارت استریل به گونه ای است که کل فرآیند به طور کامل قابل مشاهده است و کاربر به راحتی می تواند فرآیند را برای تعیین زمان و میزان معیارهای مختلف تغییر دهد. سیستم به طور خودکار مراحل ضد عفونی را طی می کند.

وی با اشاره به ارزش گذاری یک چهارم نمونه خارجی محصولات تولید داخل تصریح کرد: این شرکت برای 8 نفر به طور مستقیم و 30 نفر به صورت غیرمستقیم شغل ایجاد کرد که علاوه بر صرفه اقتصادی محصول باعث ایجاد اشتغال و صرفه جویی در هزینه های کشور می شود. .

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا